Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utáljátok a Halloweent?...

Miért utáljátok a Halloweent? Szerintem nagyon kedves kis ünnep.

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon tapasztalom főként hogy nem szimpatizálnak ezzel az ünneppel , pedig szerintem nagyon szép ünnep és attól mert nem magyar szokás attól még lehet szép .Igazából a karácsonyfa állítás sem magyar eredetű ,a halottak napja sem magyar eredetű szokás és még sorolhatnám.Sőt a hamburger sem amerikai étel.Attól mert az angolszász országokban előbb tartottak Halloweent és Magyarországra csak ilyen későn kezd elterjedni arról nem tehetünk , ha olyan régóta jelen lenne itt is akkor nem lenne furcsa.A gyerekek is nagyon szeretik a Halloweent de persze a halottak napja is megmarad ünnepnek nem fog elveszi sosem.

2011. okt. 30. 20:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
12%
Azért utálom mert egy angolszász ünnep. És mi magyarok vagyunk és kész. Aki meg csinálja az egy szánalmas sznob.
2011. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
szerintem is kedves kis ünnep,és örülök,hogy végre már itt is kezd elterjedni:)
2011. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Horváth Derona válasza:
79%
Nekem speciel a kedvencem. És nem kell feltétlenül, jelmezbe bújni és cukorkát kéregetni. Elég, az is, hogyha áthívod néhány barátodat és Halloween-nel kapcsolatos filmeket néztek. Ennyi
2011. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
mi se bújunk jelmezbe halloweenkor,csak faragunk egy töklámpást és halloweenes filmeket nézünk:)
2011. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%

Tegnap este mentem hazafelé.Útközben láttam pár anyukát akik kísérték a jelmezbe bújt 5 és 14 év közötti gyermeküket akik ajtóról ajtóra mentek kopogni.

Szerinted a 20 lakásból hányan nyitottak ajtót??Elárulom: egy sem.

Amikor hazaértem,már mentünk is a boltba,így újra volt alkalmam megnézni a hasonló jelenetet az utcánkban is.Az utcából egyetlen egy lakásnál nyitottak ajtót,de ott is tévedésből..Éppen azt beszéltük a párommal,hogy milyen érdekes hogy a magyarok egy része át veszi ezt a hagyomány otthon ahol nem elfogadott szokás..Itt kint Angliában pedig azt hinné az ember hogy ez természetes..Pedig nem az.Itt él kint évek óta a lengyel,vagy kínai vagy arab család akik talán itt is születtek,mégsem vették át a halloweent.Sót sok angol sem foglalkozik vele..

Őszinte leszek..MA este fogalmam sincs hogy fognak-e kopogni vagy sem,de én sem fogok ajtót nyitni,mert engem az ünnep nem érdekel.De azt tudom,hogy kimegyek este a kis hátsó kertbe és gyújtók pár mécsest az elhunytainkért..

2011. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Angliában elveszik a Halloween , Magyarországon megjelenik.(:
2011. nov. 1. 16:27
 27/35 anonim ***** válasza:
Mert nem illeszkedik a magyar kultúrkörbe. Ebben az időszakban nem szokás hangos bulikat szervezni, hanem csendben emlékeznünk a szeretteinkre, ez az amerikai szokás pedig, ha eredetben és lényegben hasonló is, külsőségeiben annyira eltérő ettől, hogy közös nevező nem jöhet létre.
2011. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
20%
Szertem az uborkás szendvicst.
2011. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 mustafa33 ***** válasza:

Kérdező, egész jó ötleteid vannak ☺. Sándor napkor például lehetne gulyást zabálni és karikást csattogtatni. Be kéne vezetni a betyárnapot. Nem kizárólag!

A Halloween pedig 31.én van mindenszentek előestéjén, november 1. mindenszentek, halottak napja pedig november 2.!

2011. nov. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

A halloween jó, de csak Amerikában, azon belül a kertvárosokban, ott megvan hozzá a hangulat. Mikor fiatal voltam én is elképzeltem, hogy jelmezbe cukrot gyűjtök. :)

Itthon ez nem megvalósítható, egyrészt, az embereknek nincs pénzük díszekre, sok-sok finom cukrokra, nincs idejük se, mert melóznak, és a házakat általában nagy kerítés védi, még csak bekopogni se tudnak. Attól, hogy 31-én pár ember kifarag néhány tököt és az idősebb korosztály beöltözik, és bulizni mennek még nem lesz halloween, csak valami utánzat. Ebből kifolyólag nálunk nincs sok értelme és később se fog jobban elterjedni.

2011. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!