Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti gyerekként tényleg hittetek...

Ti gyerekként tényleg hittetek a Mikulásban, meg abban, hogy Jézuska hozza az ajándékot, stb? Annyi helyen hallom, hogy valakit megrázott, hogy hazugság, de én gyerekként egy pillanatig se hittem el.

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért? Nem igaz?????
2011. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
biztos egy világot döntöttél össze az első válaszolóban most :D
2011. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én hittem benne, igen. :D Persze gyerekként nem gondoltam végig, hogy valószínűleg kamu az egész, úgyhogy csak tettem amit mondtak, kipucoltam a csizmámat hogy jöjjön a Mikulás és karácsonykor vártam a Jézuskát. :)

Arra pontosan emlékszem, hogyan bukott le nálam a Jézuska-dolog. Valamennyire gondolom, már sejtettem akkor az igazságot, de ez betett: nálunk az volt a szokás, hogy vacsora után "csengetett" a Jézuska, akkor lehetett bemenni a nappaliba, és lám, az ajándékok a fa alatt voltak! Egyszer aztán semmi nem volt ott. Felszaladtam az emeleti szobámba, hátha "oda vitte a Jézuska". Semmi. Mikor lementem, ott volt minden ajándék. Megkérdeztem a szüleimet, hogy ők miért lehettek itt, amikor jött a Jézuska, és ők azt mondták, mert hátat fordítottak amikor jött, így nem látták és ez így rendben van. Tudtam hogy így nem stimmel a dolog, de ők egyre hajtogatták, hogy így volt. De hát, gyanakvó típus voltam akkor is, ez lebuktatta őket. :D

22/L

2011. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hittem. És jó is volt úgy. :)
2011. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én hittem. De magamtól jöttem rá, így nem volt nagy trauma, hogy kamu:) Amúgy szerintem olyan jó volt hinni benne, ha nekem lesz gyerekem, én is ezt fogom neki mondani.
2011. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes. Én nem hittem el, de nem is hiányzott.
2011. dec. 8. 19:21
 7/9 anonim válasza:
a discoveryn volt:"ó, boldog tudatlanság."
2011. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem is nagyon emlékszem hogy volt ez, végülis hittem benne, de kisgyerekként sokat nem gondolkodtam ezen. És nem is volt nálunk ilyen "lebukós" jelenet, ahogy nőttem, valahogy magamtól is rájöttem, hogy nem így megy a dolog az ajándékokat illetően :)

Azt már nem tudom, hogy anyáék mikortól tudták, hogy én tudom, hogy a Mikulás nem létezik... :D


De nálunk még mindig úgy megy az ajándékozás karácsonykor, hogy mindenki sunyiban kicsempészi a fa alá a dolgokat, úgyhogy... :)


Azért majd én is eljátszom a gyerekeimmel.

2011. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából sok válaszból az szűrhető le, hogy a gyerekek ezt sosem gondolják túl komolyan.
2011. dec. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!