Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha elfogadjuk a babonát,...

Ha elfogadjuk a babonát, miszerint a fekete macska szerencsétlenséget jelent, mennyi ideig tart a hatálya?

Figyelt kérdés
Megyek és átmegy előttem. Mennyi ideig legyek még óvatosabb a szokásosnál? Amúgy én úgy kezelem, hogy az útkereszteződés feloldja, tehát autó előtt ha átmegy és közben van egy útkereszteződés, akkor rám nem érvényes. (Sajátos babonaértelmezés :-))
2008. júl. 27. 19:10
1 2
 11/17 anonim válasza:

Előttem átment néhány napja egy fekete macska és a kulcsmásolás után 1 nappal elhagytam a kulcsom.

És eddig ilyen még nem történt velem. Mindig minden kulcsom meg szokott lenni, és nem hagyom el őket.

Ugyanez a fekete macska mégegy balszerencsét hozott nekem.

Testnevelés óra után az öltözőben felejtettem a tornanadrágomat.

Erre ki is írtam egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2010. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%
ha fekete macskát látsz köpj hátra 3szor a vállad fölött. ez nem vicc, ezt olvastam vhol!!!!
2010. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én meg úgy tudtam, h szerencsét hoz
2010. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nekem eddig még mindig fekete macskám volt de sose voltam annál szerencsétlenebb mint amennyire az akartam lenni! a babonákat azért találták ki az emberek hogy megmagyarázzanak olyan dolgokat amiket nem értenek, semmi értelme nincs az egésznek... tükört is törtem már el, meg sót is szórtam ki vagy 10x de soha semmilyen csapás nem ért! Negró macskám pedig nem tud róla hogy az emberek őt szerencsétlenséget hozó állatnak tartják, mert nem érti az ember beszédet
2011. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Rettegjen egész életében aki ilyen ostoba
2012. nov. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 nap. Ha jobbra megy szerencsét hoz, ha balra balszerencsét a babona szerint. De szerintem minden macska szeretnivaló, függetlenül a színétől.
2014. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem a fekete macskás babona szinte mindig bejön, amikor balra megy át előttem. Szerintem nem görcsölök rá, de rendszerint történik valamilyen kellemetlenség. Ezek az adott napon estek meg.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy üldözném a fekete macskákat.

2015. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!