Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "Már egyszer tetszett. "...

"Már egyszer tetszett. " Helyes ez így?

Figyelt kérdés

Persze, hogy nem! Akkor A M.Kir.TV. miért engedi meg ezt a pongyolaságot, miért rombolja tovább a magyar nyelvet?

A "Már kétszer tetszett.", "Már háromszor tetszett." tartalmilag ugyan anomáliák, de ezt a szórendet nyelvtanilag helyesnek találom. De csak kettőtől felfelé. Az én neyelvérzékem szerint csak az "Egyszer már tetszett." helyes. Tessék csak utánagondolni! Ellenvélemény? (Tudván, hogy készenlétben állnak a hivatásos kötözködők, biztosan lesz.)


2010. aug. 17. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

ennyire unatkozol, hogy nincs jobb dolgod mint hogy kritizáld ezeket adolgokat? :D hát akkor ne nézd ;)


amúgy hogy hasznos választ, azaz inkább elfogadható választ is adjak, szerintem teljesen rendben van mindegyik.

2010. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nézem, Te vízfejű! De amíg a Híradóra vagy egyéb fontosnak vélt műsorra várok, lökik számomra az előzetest és ugyanúgy irritál, mint az ilyen kötözködő válaszok.
2010. aug. 17. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:

vízfejű pfff :D:D vicces vagy xd

híradót se érdemes nézni akkor, abba is vannak ilyen bakik ;)

amúgy abba is csak a negatív dolgokat lökik nagyrészt...

2010. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A magyar média egy utolsó mocsok lett az elmúlt tíz évben, nem kell nézni/olvasni/hallgatni, és kész. Nem csak a nyelvrombolás, hanem a tartalom miatt sem.
2010. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszer mar tetszett, de ilyesmiken en nem akadok fenn:)
2010. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivaaaaan? Mit akarsz most akkor? Igen, a mondat helyes, az az érv, hogy magyarul ez így helyes, ilyen a nyelv, szabad a szórendje. Mi az az M.Kir.TV.? Mit enged meg?
2010. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves, tegnap 22:52-kor hozzászóló "barátom"!

Milyen szerencse, hogy nem politika, pártállás - esetleg valami pikáns, intim - témában tettem fel kérdést, mert akor nem úsztam volna meg ennyi kötözködéssel, trágárságodtól akár a minitorom is felrobbant volna.

A szabad szórendben úgyem fogunk egyetérteni - pedig/mivel nem magyar anyanyelvűnek születtem -, de ne mondd azt, hogy a "Királyi TV" elnevezést még nem hallottad!

A többieknek: Azt gondoltam, hogy - eredeti célkitűzése ellenére - ez olyan fórum féle, ahol meg lehet kérdezni mások véleményét és szondáztatni a saját álláspontunkat. Vagy mégsem?

2010. aug. 18. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem a Királyi TV-t. De majd utánanézek, mi az.

Szerintem egyébként nincs vele baj, hiszen a magyar nyelvben rugalmas a szórend, nem?

2010. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem rugalmas a magyar nyelv!

Nem mindegy, hogy a barátom felesége vagy a feleségem barátja!

kicsit pikánsabb:

K.rva rendes vagy! Vagy : Rendes k..va vagy! (Ugyanis mind a két szó lehet jelző is!)


Azt pedig nem hiszem el, hogy a közszolgálati Magyar Televizióra (Magyar Televizió Zrt) az eredetileg degradáló célzattal kitalált elnevezést még senki sem hallotta volna!

2010. aug. 23. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a "22:52-as "barátod"", és biza nem hallottam még ÉLETEMBEN ezt a királyi TV kifejezést, pedig én magyar anyanyelvű vagyok...A magyar nyelvben máredig rugalmas a szórend, UGYANAKKOR jelentést eldöntő szerepe is van. Ahogy mondtad, nem mindegy, hogy "rendes k.urva vagy" vagy "k.urva rendes vagy". Viszont mondhatjuk, hogy "jancsi megb.aszta juliskát a bokorban", "jancsi juliskát b.aszta meg a bokorban", "a bokorban b.aszta meg jancsi juliskát", "a bokorban jancsi b.aszta meg juliskát", stb., és - amint látod - hasonló a jelentésük, DE nem ugyanaz. Nem tudom, hogy most mit is akarsz magyarázni nekünk, leírhatnád kicsit egyértelműbben.


22:52

2010. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!