Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki ért egyet azzal, hogy...

Ki ért egyet azzal, hogy manapság a magyar nyelvben egyre gyakoribb az idegen kifejezések szükségtelen és felesleges használata?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a "bacon" angol szóra, gyakorlatilag szinte teljesen kiszorította a "szalonnát" (persze van még sok más példa). De miért? Mitől rossz a megfelelő magyar kifejezés használata? Főleg olyan szavaknál, amelyek alapvető, régóta ismert vagy használt dolgokra, fogalmakra mutatnak? Csak én látom úgy, hogy ezzel a saját nyelvünket degradáljuk? Mi szükség erre? A magyar nyelv mitől szegényebb, mint a nyugat-európai nyelvek?

2022. jan. 28. 04:32
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ebben igazad van, sajnálatos módon kb kenyeret, hagymát, tejet, vizet meg esetleg bort tudna kérni, a zsír, kolbász, szalonna már szláv szó, a többi mnegnevezésröl nem is szólva - szóval elég hamar éhen halna, ha csak magyar szavakat használna.
2022. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, hogy kiforgatjátok a szavaimat. Mondhatom nagyon intelligens dolog.

Attól nem fogsz kínok kínjai közt meghalni, hogy "bacon" helyett azt mondod "kérnék egy adag szalonnát, a húsosabb fajtából". Vagy talán az indokolatlan és szükségtelen angol szavak használata már létszükséglet?

2022. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
75%

"Köszönöm, hogy kiforgatjátok a szavaimat"

Nem a szavaidat, a "logikádat" fordítottuk ellened. Vagy fordítva, bemutattuk más példákon keresztül, hogy az egész gondolatmeneted mennyire logikátlan. Hisz az már egy értelmetlen kettős mérce, ha a pogácsa vagy hamburger szavakat nem egy teljesen felesleges körülírással adod elő, de a bacon szó helyett mégis elvárnád ugyanezt a felesleges logikátlanságot.

2022. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
0%

#33

Mert az hol körül írás amit a szalonnára mondtam?

Mivel ha neked ez körülírás akkor menj vissza általánosba.

Az meg nem az én hibám hogy már van szavunk a szalonnára és hogy a magyar nyelv képest jelzővel ellátni a főneveket.

Ha tetszik, ha nem, de a "bacon" szó igen is felesleges, semmi értelme új szót behozni arra amit nyelvtannal és 1-2 másik szó hozzáadásával meg tudsz oldani.

Ez van nem minden magyar pattan ki örömében a bőréből az újabb és újabb indokolatlan angol szavak miatt mintha megfogta volna az Isten lábát.

Azt meg ne mondjátok, hogy egy főnév és egy jelző használata a mondatban körülírás.

2022. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
76%
A legföbb gond VELED, hogy egyszerüen képtelen vagy MAGYAR szövegeket értelmezni és nem fogod fel, mit ír az ÖSSZES válaszoló.
2022. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
0%

#35

Látom már elő is jött a gyakoris mentalitás. Egy bár a másik személy értelmezési képességét kell támadni ha kifogysz az érvekből...


De mondtam már. Felőlem ha nektek az a menő/divatos/jó akkor akár a mondat 70%-át is mondhatjátok angolul. De azt meg ne várjátok el, hogy az egész országban minden lakos kövesse kivételnél amit ti csináltok.

Azért az angol annyira nem mindenható, csak egyes személy istenítik túl.

2022. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
75%

#36, ez meg már a kétségbeesett sarazás:

"akár a mondat 70%-át is mondhatjátok angolul"

"csak egyes személy istenítik túl"

Ezt meg tényleg végképp értelmetlen idehányni:

"De azt meg ne várjátok el, hogy az egész országban minden lakos kövesse kivételnél amit ti csináltok." Szó nem volt elvárásokról. :D :D :D

2022. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
75%

"De mondtam már. Felőlem ha nektek az a menő/divatos/jó akkor akár a mondat 70%-át is mondhatjátok angolul. De azt meg ne várjátok el, hogy az egész országban minden lakos kövesse kivételnél amit ti csináltok."

Tehát a korábbi kettős mércén alapuló logikai buktád után most szalmabáb érveléssel próbálkozol? Hát, végül is ez is sokat mondó az álláspontodról...

2022. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

Mégis milyen kettős mérce?

Ne vádolj olyannal ami nincs is. Kösz.


"ez meg már a kétségbeesett sarazás:"

Azon mégis mi kétségbeesett sarazás, hogy elmondom, hogy felőlem akár el is felejthetsz magyarul ha az kényelmesebb. Meg az a vélemény kinyilvánítás, hogy vannak emberek akik túlbecsülik már-már istenítik az angolt(nem kifejezetten rád gondoltam, de ha magadra veszed hát te tudod).


"Szó nem volt elvárásokról. :D :D :D"

Ááá neeem véletlenül sem. Csak a magyarok olyan 20% (ha jól emlékszem a számra) tud angolul. Szóval a maradék 80%-nak ötlete se lesz miről beszélsz. (Sajnos én a kisebb százalékban vagyok...)

2022. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
75%

"Mégis milyen kettős mérce?"

Hogy más szavakat simán használsz, amik nem magyar eredetűek, de ha neked nem tetszik a szó, akkor mindenféle ostoba kifogással inkább felesleges körükírásokat alkalmazol, mondván hogy az nem magyar...

2022. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!