Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet franciából ilyen...

Hogy lehet franciából ilyen gyors beszédet megérteni, meg így beszélni?

Figyelt kérdés

Ez már nem b2 igaz?

Marseilleben van külön akcentus? Mindenhol ilyen gyorsan beszélnek?

[link]



2023. jan. 24. 15:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Van egy könyvem a leggyakoribb 4000 szóval, meg használom a fun easy learnt, még kb félúton vagyok, de sok szó, vagy inkább kifejezés nincs benne így sem. Amiket eleve mondanak a franciák legtöbbször teljesen hülyén hangzana magyarul, nem úgy mondanánk mi, az egész logikáját megérteni a nyelvnek még sokkal több idő lesz mint gondoltam, nyárig megakartam tanulni (hiába tanulók napi 50 szót), de lehetetlennek tűnik, max magyar szinten, de kint nem állnám meg a helyem vele.
2023. jan. 28. 15:00
 12/22 franciasrac ***** válasza:
100%
Azért inkább beszélgetőtársakat keress akikkel gyakorolhatnál szerintem :)
2023. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Találtam egy oldalt ahol megvan a szöveg, nekem érthetetlen.

Pl. Itt ahogy azt mondja hogy

Fallait relire le lièvre et la tortue. Hát bocs de ez nekem sehogyan se fog menni.


[link]



Itt is tényleg azt mondja, hogy

Je parie pas gros car j'ai des scrupules à te prendre ton pognon rapidement. Tiens, ma poule. Dix balles.


A tiens ma poule, dix ballest értem akkor csak, ha agyonra játszom se értem ki hogy azt mondja ami le van írva, akkor hogy menne élőben, nem tudom.


[link]

2023. febr. 7. 18:50
 14/22 franciasrac ***** válasza:
66%
A szöveg az oldalon nem felel meg pontosan annak amit mond, amúgy szerintem olvass cikkeket a francia hangtanról, pl hogyan kezeljük a schwákat meg ilyenek
2023. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem tudod akkor mit mond?

Mi az a schwa?

2023. febr. 8. 12:31
 16/22 franciasrac ***** válasza:
56%

De megmondtam ez az anyanyelvem, biztos megértem én, csak neked bizony bonyolultabb mert nem írták nagyon jól

A schwa az egy olyan hang melyet gyakran hangtalanná tehetnek, nagyon gyakori a franciában, azt ajánlom keress rá

2023. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Elég idegesítő hogy így beszéltek 🤣 a szavak felét már nem ejtitek ki amugysem, de azon is rövidítetek, annyira pörgetnétek a nyelvet, de minek? Nem mondtok többet attól, mint más nyelven, na mindegy.

Érdekes a filmben hogy a német jobban beszél franciául, mint mondjuk Daniel, nekem legalábbis sokkal jobban hasonlít a hivatalosan tanított franciara az ő beszéde. Borzasztó ez a motyogas, hadaras, elnyelés magyarul bocs.


Te neked a magyar tanult nyelv, vagy az is anyanyelv?

2023. febr. 9. 10:44
 18/22 franciasrac ***** válasza:
56%

Miért ne? Így szoktunk beszélni, ez így van

Úgy vettem észre hogy amit tanítanak külföldön csak az írott nyelvhez hasonlít, nem a beszélthez

És nem, a magyart tanulom csak

2023. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Focit szereted? Nekem a Lyon a kedvenc csapatom, szoktam ilyen sajtókonferenciáján hallgatni, az még mondjuk elég érthető. De gondolom mert hivatalos környezetben beszélgetnek.

Ez a csaj mennyivel beszél máshogy mint egy átlag francia? Lassabb gondolom. [link]

2023. febr. 9. 12:41
 20/22 franciasrac ***** válasza:
35%

Nem nagyon, inkább a rögbit követem

Igen sokkal lassabban, az a csatornája lényege hogy tanuljanak franciául belőle 😅

2023. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!