Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért beszél úgy számos 20 év...

Miért beszél úgy számos 20 év körüli fiatal, hogy félig angolul félig magyarul mondja a mondókáját?

Figyelt kérdés

Pl. villamoson nem egyszer hallok ilyesmit: "utána felhívtam, but she told me she will not come. Szóval érted, utána minek hívjam? I gave it up. Anyway, who cares." Stb. Eleinte azt hittem külföldiek, akik még nem tudnak rendesen magyarul, aztán rájöttem, hogy direkt csinálják, csak nem értem miért...??

Ez miből fakad? Honnan jön? Valami divat?



máj. 21. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Vagy így akarják erősíteni az angoljukat, kis kötetlen gyakorlásként egymás között, vagy pedig annyi angol nyelvű tartalmat fogyasztanak, hogy van, ami könnyebben jön a szájukra angolul, és van, amit angolul kifejezőbbnek tartanak.
máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Talán túl korán kezdek idegen nyelvet tanulni.Aztán az lett az eredménye,hogy egyik nyelven sem tudnak rendesen gondolkodni.
máj. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
8%
Azért mert a nyelvünk is fejlődik a korral. Rengeteg szót vettünk át az angolból, ennek leginkább az internet az oka, a videós platformok (tiktok, vagy youtube), ahol legtöbbször angol nyelvvel találkozunk. S az a fiatal, aki jól beszéli már az angolt (ami egyébként nagy előny, mert elengedhetetlen ez manapság), néha összekeveri a magyarral, mert vagy így tetszik neki, vagy gyakorol, vagy csak megszokta és nincs is különösebb oka.
máj. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mi anno azért csináltuk, mert kéttannyelvű iskolába jártunk, és néha önkéntelenül is angolul jött ki a mondanivaló.

#2

Nincs olyan, hogy "túl korán kezdtek idegen nyelvet tanulni". Egy csomó ember születésétől fogva több nyelvet hall, és köszönik szépen, tudnak rendesen gondolkodni.

máj. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Simán lehet, hogy kétnyelvűek, náluk szokott ez lenni, hogy észrevétlenül is megtörténik.


Amikor kéttannyelvűbe jártam (nem angol, igaz), akkor nálunk is a mindennapi beszélgetések egy része idegennyelvű volt, mert azon a nyelven előbb jutott eszünkbe.

máj. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amikor én jártam suliba, akkor is voltak kéttannyelvűbe járó diákok, de annak nem volt ilyen hatása. Szét tudták választani, hogy melyik nyelven beszélnek. Külföldi déli országban is tapasztaltam ezt, és ott sem tudtam mire vélni (ott ilyen újgazdag rétegnél). Mikor rákérdeztem helyieknél ott kb. betudták a fiatalok "divatjának".

Így a véleményeket összevetve nekem úgy tűnik, hogy valahogy a net hatása lehet ez (vagy lehet ettől hiszik menőbbnek magukat).

máj. 21. 06:51
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
mivel régen találkoztál két emberrel és náluk nem így volt, akkor biztos én hazudok a saját magammal kapcsolatban 😅
máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#7 hülye ez. Akiben erősen benne van egy másik nyelv is, az néha átvált. Erre milliárd példa van.
máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Régebben nem is volt elterjedt a nyelvek publikus használata.

Sőt sokakban mai napig gátlások vannak, hogy megmukkanjanak pl angolul.


Mára megszokottabb és kell is a gyakorlás a mindennapokban is, különben elfelejtik.


Régebbi generációk, köztük az enyém is, konkrétan elfelejtettek mindent!


Még a full 5-ös emberkék is.


Én meg anno nem mertem használni, szégyenlős voltam.

Döcögtem a 3-asommal suliban.


Mára pedig tökéletes.


Nekem pl az MMORPG játékok segítettek a fejlődésben s ott, hogy tudjak együttműködni elengedhetetlen volt, hogy beszéljek is csapattársaimmal.

Az a napi 1-3óra game pedig szépen tartotta a szintet, fejlesztett. Sok érdekes embert és kultúrát ismerhettem meg.


Mára pedig az ismeretség már szakmai, baráti kapcsolatokat is megalapozott.


Pl ha utazok, ingyen szállás isminél, ugyanez fordítva.

Tájékozottabb, informáltabb vagy általuk stb.


Holland guild tagunknak jómagam írtam össze helyeket, programokat javaslatnak, emellett az árakat is feltérképeztem, átszámoltam neki. Így nyugodtabban utazik az ember.


Gyakorolják csak! Mert kelleni is fog és bizony a hétköznapokba nem árt, ha beépül. Pl egy buszon való utazás alatt.

A tudás pedig nem szégyen.


Pár kommentelőnek: nem kell degradálni azokat, akik pl tartják a szintet vagy fejlesztik önmagukat ezen téren.


De ismerek pl olyan 6 éves kislányt is, aki 4 nyelven beszél, mert szülei munka miatt utaztak országból országba magas poziciójuk miatt. A fiatal agy pedig szívja magába a tudást.

Volt, hogy az adott ország nyelvét nem beszélte az anyuka csak az angolt, a kislány pedig a boltban letolmácsolta reflexből az anyujának, mi undorító dolgot mondtak róla.


Kellemetlen helyzetté vált a két ottani férfinak.


Pécsen, budapesten stb nagyobb helyeken pedig megszokott az idegen nyelv. Mindegy ki hova valósi.


Nekem pl Pécsen lett japán ismeretségem is. Orvosira járt a srác.

Vele a japánt gyakorolgattuk.


Szerintem kell egy fajta nyitottság is mindehhez.

Sok felnőtt nagyon furán áll a témához, holott nekik kellene a leginkább tisztában lenni mindezzel...


Nincsen ebben semmi menőzgetés. S mit mondtam: a tudás sose szégyen!


32N

máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezeket en is megtapasztaltam és a nyelvtanulás rendben is van meg hasznos. De aki nem kétnyelvű családban nő fel, ott nem látom az okát. (Egyébként külföldi férjem van, mielőtt valami agyhalott megint leghülyézne.Ezen kívül munkatársaim és ismerőseim is vannak, külföldiek.)

Akik beszélnek több nyelven, azok tudnak váltani, ezért gondolom, hogyha valaki a fél mondatot egy nyelven mondja, a másik felét másikon,az tudatosan csinálja. Mivel kisebbségnél is tapasztaltam ezt, csak elég alja stílusban, ezért feltételezem, hogy valahonnan a netről származik ez a szokás.

Visszatérve nekem ettől függetlenül valóban nem tetszik, hogy egyszerre két nyelvet rongálunk vele: mindegyik nyelvnek megvan a szépsége és különlegessége. A mákos tésztát, gulyás levest es krémest sem összekeverve esszük attól, hogy finomak... Másrészt miért akar valaki más nemzetiségűnek látszani, mint ami..?

máj. 21. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!