Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyszerűbb angol szövegeket...

Egyszerűbb angol szövegeket szeretnék olvasni, fordítani. Hol találok ilyet? Linkelnétek egy párat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok már vagy 6 éve tanulok angolul, de csak iskolába tanultam, amit tudjuk, hogy nem a legmagasabb szintű képzés. Olyan szövegeket szeretnék olvasni amik érdekesek, nem túl bonyolult szavak vannak benne (de 1-2 lehet benne) és max 2-4 oldalasak, hogy ne tartson olyan sokáig. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. jan. 18. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Eddig reménykedtem, hogy kapsz választ, amiből majd okosodok én is:D (ugyan ebben a helyzetben vagyok) De nem várok, megpróbálok én írni:D :



-újságcikkek. Nem tudom milyen téma érdekel, de a neten rengeteg újság van fönt online, (persze angolul) és azokat sztem jó olvasni.


-érdekes dolgok. Most találtam, még nem olvastam, de szeretem az ilyeneket: [link]


-könyvek. Vannak konkrétan nyelvtanulóknak könyvek. Lehet válogatni a szavak száma szerint. Persze nem minden könyvnek van ilyen változata(sőt:( ), úgyhogy egy kis kitartással elkezdhetnél szerintem egy rövidebb angol könyvet. Akár úgy is jó, ha előtte olvastad magyarul. Ja, és ha nem akarsz könyveket venni, neten rengetek fönt van online, letölthető.


-filmek: én már szinte minden filmet angolul nézek. (magyar felirattal) Előnye egyébként hogy nem kell az idióta szinkronokat hallgatni:D Vagy: mostanában a sorozatokat angolul nézem, DE angol felirattal. Szerintem először nézd angolul, magyar felirattal (de figyelj a beszédre is, ne csak olvasd!), aztán ha jobb vagy, jöhetnek angolul, angol felirattal. Ha nem érted, egyszerű: megnyitsz egy szótárt és ennyi. (nekem ez vált be: [link] )

Én sok sorozatot nézek, de a nyelvtanulás céljából a Született feleségek nagyon jó. A legjobb, nekem legalábbis, de a Gossip Girl is jó, de egyszerű az Így jártam anyátokkal is. Van pl a Grace klinika, amit nem vállalnék be angol felirattal, persze nem is azzal kell kezdeni.


Bocsi, hogy nem csak szövegeket írtam, remélem azért segítettem! ;D

2011. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat. Most arra gondoltam, hogy a szökést kezdem el nézni angolul angol felirattal mer magyarul már 2szer végignéztem, azaz a sztorira már nem kell annyira figyelnem., csak előbb pár kisebb hosszabb szöveget lefordítanék, hogy belejöjjek. Még pár angol cikket nem tudnál/ tudnátok ? amit írtál az jó, érdekes :)
2011. jan. 19. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Keresgélek még akkor, bár nem nagyon tudom, mivel kapcsolatba:D egyébként ha van valami elképzelésed, amit szívesen olvasnál, akkor beírod googleba angolul és annyi;)


ezek vmi érdekes történetek, de csak most találtam, fogalmam sincs hogy milyen:) :

[link]


Most nem tudom miket írhatnék:D De tényleg, googleba beírod (angolul) és kész. Mert ugye sokkal jobb olyanokat olvasni, ami tényleg érdekelnek. Azt könnyebb is:)


Ja, meg vannak ilyen oldalak, ahol kereshetsz levelezőtársakat:D én az interpals.net-et használom. Regisztrálsz, írsz vmi küldölfinek, hogy szertnék vele angolul MSNezni/skypeolni. MAx nem ír vissza. mit veszthetsz? Esetleg vki 1000km-rel arrébb hülyének néz( bár azt nem, mert erre lett kitalálva az oldal)

2011. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!