Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svájc francia részén kaphatnék...

Svájc francia részén kaphatnék úgy munkát hogy nem beszélek németül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Franciául beszélsz?


Amúgy munkahelytől függ. Én Ausztriában dolgozom és nálunk vannak mérnökök és gépszerelők, akik csak angolul beszélnek, és nem várják el tőlük a német nyelvtudást mert csak ők értenek ezekhez a gépekhez. (vagy mert angol cég gyártja a gépeket ???)


De én pl. kitörölhettem volna a s*ggem azzal, ha tudok angolul, mert az én munkakörömben az osztrák kollégákkal kell kommunikálnom.


Amúgy én kaptam időt a nyelv elsajátítására, szóval senki sem várt el tőlem felsőfokú nyelvtudást rögtön a legelején, de éreztették velem, hogy látni akarják a fejlődést.


Szóval mondom, munkahelytől függ. Ott kell érdeklődnöd a feltételekről.


Utánanézel, pályázol, érdeklődsz és máris megtudod mik a feltételek.

2011. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Csak ha aljamunkára jelentkezel. Itt élek, tudom miről beszélek. Mindenki beszél minimum 2 de általában inkább 4 nyelven. Nem szeretik a bevándorlókat, szóval csak akkor alkalmaznak, ha kimagaslóan jó vagy az adott munkakörben, vagy ha olyan szirszar az állás, amire egy svájci sem jelentkezik (pl. mosogatás, takarítás) Egy idegen nyelv ismerete és némi gyakorlat a "normális" munkákhoz itt édeskevés. Azért próbáld meg, hátha neked szerencséd lesz.
2011. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
igen, de akkor nyilván franciául kell tudnod hozzá...
2011. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!