Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed az olasz...

Mi a véleményed az olasz nyelvről, és arról, hogy mostanság a spanyol lekörözte, mint "népszerű nyelv"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 22:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

19:47


"aki spanyolt tanul, az se szereti igazán és csak azért választotta, hogy ne a németet kelljen"


Így van.

2012. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 tetro ***** válasza:
53%

spanyol:

[link]

angol:

[link]


angol anyanyelvűek: 332millió

spanyol anyanyelvűek: 400millió

ja és hogy hol értenek meg angolul. Indában, Kínában, Malaysaiban jártam. Sehol senki. De még alapvető szavakat se szállodában. Például, hogy Room... Afrikában csak észak-afrikai országban voltam. Angol tudás nulla. Dél~ és Közép-Amerikában szintén. Ellenben az USA déli részén megértenek téged spanyolul.

De igazatok van. A spanyol nem világnyelv. És az angol sem, de a kínai sem akkor az értelmezésetek szerint.

2012. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

"ja és hogy hol értenek meg angolul. Indában, Kínában, Malaysaiban jártam. Sehol senki."


Az utcai árusoktól ne is várd, hogy tudnak angolul. Nem ezt jelenti a világnyelv.

2012. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

"angol anyanyelvűek: 332millió

spanyol anyanyelvűek: 400millió "


Ez így önmagában nem érv. A mandarint több, mint egymilliárdan beszélik, de ettől még nem lesz világnyelv, mert csak 4 ország hivatalos nyelve.



"ja és hogy hol értenek meg angolul. Indában, Kínában, Malaysaiban jártam. Sehol senki. De még alapvető szavakat se szállodában. Például, hogy Room... Afrikában csak észak-afrikai országban voltam. Angol tudás nulla. Dél~ és Közép-Amerikában szintén."


Mindenhol találsz olyan embereket, akik nem beszélnek angolul. Ha ez a célod, hajrá. De általában ha bemész valamilyen hivatalos intézménybe, akkor szinte kizárt, hogy ne találj angolul beszélőt, mert műveltebb körökben elterjedt nyelv. Spanyolt viszont nem tanítanak kötelező jelleggel a diplomatáknak, ügyintézőknek, hivatalnokoknak mindenhol. Angolt igen.


Az, hogy egy szállodában nem értenek alapvető angol szavakat, mondjuk elég gáz, de persze nem mindegy, hogy hol és milyen a szálloda. Egy isten háta mögötti vidéki falvacskában itt se értené meg a kiadó néni az angolt. Gondolom egy elmaradottabb afrikai ország középkategóriás panziójában is ez a helyzet. De normálisabb helyeken, normálisabb szállodában azért találsz angolul értőt. Kulturáltabb helyeken mindenféle prospektusnak is van angol nyelvű része (más kérdés, hogy hemzseg a hibáktól,

mint az itthoni éttermi étlapok angol változatai).

A világnyelv pedig nem azt jelenti, hogy az egész világon minden egyes ember az írástudatlan etióp juhászig érteni fogja. De az intézményekben, diplomáciában mindenhol ott van.



"Ellenben az USA déli részén megértenek téged spanyolul."


Az USA-Kanada határon meg valószínűleg franciául. Erdélyben, szlovén határon meg magyarul. Hogy jön ez ide? Minden országhatárnál vannak átfedések.


"De igazatok van. A spanyol nem világnyelv. És az angol sem, de a kínai sem akkor az értelmezésetek szerint."


Az angol igen, a spanyol nem, a kínairól meg eddig nem is beszéltünk (ami egyébként nem egy nyelv, de mondjuk, hogy most a mandarinról van szó). Azt végképp nem értem, hogy az miért lenne világnyelv.

2012. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 tetro ***** válasza:
És ez hogy kapcsolódik a kérdéshez, hogy spanyol vagy olasz?
2012. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy idézem:


"a spanyol világnyelv, az olasz nem"


- mondta egy tetro álnevű ismeretlen egyén, a kérdésre adott első válaszban.

2012. jan. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tetro ***** válasza:
értem. szóval azzal hogy te napokon keresztül fejtegetted azt, hogy miért csak az angol a világnyelv, azzal közelebb jutottunk az olasz és a spanyol kapcsolatához? :D
2012. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

00:08


Azzal, hogy benyögted azt a hamis állítást, hogy a spanyol világnyelv, az olasz nem, közelebb jutottunk annak a jelenségnek a megértéséhez, hogy jelenleg a spanyol a divatnyelv, míg régen az olasz volt az?

2012. jan. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!