Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki megkérem elmagyarázza...

Valaki megkérem elmagyarázza a Present Perfectet és a Past Simplet? Nem értem a kettő közt a különbséget, hogy mikor melyiket használjuk?

Figyelt kérdés

2012. szept. 8. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Na, akkor kezdjük. Hosszú lesz.

I watch this movie - Megnézem ezt a filmet. Ez lesz az alapmondat.


Past Simple - Szimpla múlt idő


1. I watched this movie.

Megnéztem a filmet - kész, vége van, elmúlt. Az a lényeg, hogy nem tart már, befejezted. Tehát: x időpontban elkezdett cselekvés, ami befejeződött a múltban. Adhatsz meg időpontot: yesterday, last week, one hour ago stb. Azt is hozzárakhatod, hogy a cselekvés meddig tartott, pl I watched this movie for half an hour - Fél óráig néztem a filmet. A lényeg ugyanaz: LEZÁRULT a múltban. Ugyanúgy felsorolhatsz többet is: I watched this movie, then I went to my friend, and we played cards - Megnéztem a filmet, aztán átmentem a haveromhoz, és kártyáztunk. Lehet használni szokásokra is: I played the violin - Játszottam hegedűn. A lényeg egy: már nem teszed. Remélem érthető :)


Present Perfect - Befejezett jelen


Ennél az első lényeges dolog, hogy nem használhatsz pontos időpontot. Tehát pl.: I have seen this movie so far - Láttam a filmet valamikor; Tehát nem tudod mikor, de láttad. Persze az időtartamot limitálhatod: Have you seen the movie in the last year? - Láttad a filmet egy évvel ezelőtt? azt nem mondod, hogy pontosan mikor, csak hogy valamikor kb. egy éve.

Használhatod arra, ha mondjuk elkezdtél valamit, de még nem fejezted be ("kihatással van a jelenre"): I started my homework, but I didn't finished -> I haven't finished my homework yet - Még nem fejeztem be a házimat (de már elkezdtem).


Igazából ennyi a lényege, remélem érthetően írtam. :)

2012. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!