Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék itthon a legrövi...

Hogyan tudnék itthon a legrövidebb idő alatt megtanulni folyékonyan beszélni németül?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezt elsajátítani? Folyékonyan, vagy majdnem folyékonyan szeretnék beszélni, és nem töredezetten és nem tele hibával.


(írásban jól megy)



2013. máj. 22. 21:32
 1/9 anonim válasza:
Hogy érted azt, hogy itthon? Tehát, hogyha az itthon Magyarországot jelenti, akkor egy intenzív nyelvtanfolyamon. Ha viszont az itthon az otthonodat jelenti, akkor vannak ilyen nyelvtanulásos könyvek (amihez cd is van meg minden), de azt nem tudom, hogy ezek mennyire hatásosak.
2013. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát itthon Magyarországon és egyedül, egymagam. :) esetleg egy baráttal (ő is magyar)
2013. máj. 22. 21:45
 3/9 anonim válasza:
Akkor a nyelvtanfolyam szerintem. Vagy esetleg tanár, de szerintem az több időt vesz igénybe. Bár ki tudja! :D Nem tudhatom, hogy milyen gyorsan tanulsz nyelveket.
2013. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sok német film megnézésével,és mondjuk határozzátok el a barátoddal hogy mostantól pl 3 óráig csak németül beszèltek.Tuti hatás:)
2013. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyelvtanfolyamra nemigen van pénzem, de egyedül nem lehet? a beszédbe a hallgatás miért segít?
2013. máj. 22. 21:51
 6/9 anonim válasza:

Ha nincs pénz, akkor ott a könyv.

Amúgy igen a filmnézés jó módszer. Nézd németül magyar felirattal. És akkor tudtod nélkül sok szó, kifejezés berögzül.

2013. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyedül, tanár nélkül nem fogsz megtanulni folyékonyan beszélni.


A ketten a baráttal való beszélgetés meg gyakran többet árt, mint segít, mivel te is, és ő is fogtok hibás alakokat, szószerkezeteket használni, amelyeket vagy átvesztek egymástól vagy még helytelenebbül javítotok ki.


Ha beszélni akarsz, keress egy német beszélgetőpartnert, akár skype-on is, akivel heti pár ótát beszélgethetsz, és kérd meg, hogy javítsa a következetes hibáidat, ez lenne a legfontosabb.


Hallásértéshez FELIRAT NÉLKÜL, NÉMET NYELVEN nézz filmeket, tv műsorokat. Elsőre nehéz lesz, de belejössz.

2013. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen fáradozom éppen. Magadtól otthonról nem fog menni. Én intenzív nyelvtanfolyamra fogok járni júniustól heti 5*5 órában szóval eléggé kicsinálós lesz. Én már éltem Németországban másfél évet egyébként és úgy mentem ki hogy volt középfokú nyelvvizsgám, mondjuk nem a jobbféle hanem 'telc Zertifikat Deutsch' és 2005-ben csináltam na most tudtam meg hogy ezt a fajtát felülvizsgálták az évek alatt és úgymond leminősítették mert nem felelt meg a tényleges középfoknak. A lényeg az hogy Goethe C1 es nyelvvizsga a célom és erre 'gyúrok' éppen, de a kommunikációhoz kell a tanfolyam az otthonról nem megy. A könyv amit otthonra mindenképpen ajánlanék: Horváthné Lovas Márta: Zwanzig weniger eins - Egy híján húsz. Társalgási témakörök nagyon jó szókészlettel alapfoktól felsőfokig.
2013. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem hogy elsajátitsd alapfokon a nyelvet , kell 1 tanár, legalábbis a tanfolyam, a kiejtés miatt is. 1 csoport húzzó erő. Utána már tudsz egyedül is tanulni.A beszédet mindenképpen gyakorolni kell és ez nagyon fontos hogy már az első órán arra törekedj hogy amit megtanultál azt tud használni is.
2014. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!