Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Palóc (nyelvjárásban beszélő)...

Palóc (nyelvjárásban beszélő) lányok vannak még?

Figyelt kérdés

Mert kb. 5 éve egy táborban találkoztam ilyen nővel, és akkor ,,szerelmes" lettem ebbe a dialktusba.

Vannak akik szégyellik, és elhagyják, inkább felveszik az unalmas ,,pesti-magyart". A magas e-zés nevetséges számomra - ugye ez lenne a ma elfogadott ,,helyes magyar" beszédforma.


Szóval érdekelne, hogy mondjuk a Felvidéken vagy Észak-Magyarországon élnek-e még olyan nők, akik tartják és tovább szeretnék adni a gyerekeiknek ezt a palóc nyelvjárást !


Előre is köszönöm, ha jelentkezel, hogy te épp úgy beszélsz, légyszives életkorotokat írjátok azért a válaszotok végére.



2016. szept. 11. 09:40
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

No, de mi van akkor, ha mégis jelentkezik ?

Majd akkor jót néztek.

Amúgy meg, nem szokásom a feladás.

De azért köszönöm a válaszokat, és továbbra is várom őket.

2016. okt. 5. 09:07
 12/40 anonim ***** válasza:
69%
Felvidéken sokan beszélnek így, és ott sokak nevét erőszakkal szlovákosítják. Keress lányokat magyar névvel "ová"-val megtoldva. Pl. Szabóová, Kovácsová stb.
2016. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Eléggé jól ismerem a témát, és nem új információk kellenek az a magyarüldözésekről, hanem tényleges ember (nő) aki gy beszél.

De azért köszönöm a választ.

2016. nov. 9. 17:28
 14/40 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tapasztaltam semmiféle magyarüldözést Szlovákiában, amikor ott kirándultam, és ismerőseim sem, akik viszont ott élnek, ott nőttek fel. Szlovák rendőröktől csak udvariasságot tapasztaltam, még ők kértek elnézést, hogy csak angolul tudnak, magyarul nem.


Persze ettől még ott is léteznek nacionalisták, mint bárhol a világon, meg sajnos magyarellenes nyelvTÖRVÉNYek

- de a gyakorlat állítólag nem ilyen lehangoló.


Egyetlen problémás tényező miatt szomorúak, hogy elvárják az ott LAKÓ nemzetiségektől (nem a turistáktól!) a szlovák nyelvtudást, és a magyar nyelv használatának mérséklését.


(Én tényleg csak átruccantam oda, szóval inkább ott élő ismerőseimet idéztem.)

2016. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%

"Eléggé jól ismerem a témát, és nem új információk kellenek az a magyarüldözésekről"


Gratulálok, hogy ennyi jött le a válaszomból...

2016. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:
53%

Üdv,19f Felvidéken elő, Gömör megyek,Rimaszombati járás.

Itt az emberek 70% palócú beszél. 20% szlovák(azért ilyen nagy % a magyar mert sok szlovák csak fel vette a szlovák nyelvet/kultúrát míg 100% nem is mond, hogy Nagy(ová) nem magyar)Na,itt rengeteg szép magyar palóc leány van főleg Fülek környékén. És igen Felvidéken még mindig élnek jó bőven Magyarok. És fognak is.

2016. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
5%
Nem megyek hanem megye.
2016. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

14-es.

Ugye te se veszed be, hogy ott jó a helyzet ?

Na de most ne keveredjünk ebbe bele.


Továbbra is várom nők jelentkezését, aki ebben a nyelvjárásban beszél, hátha.

2016. nov. 9. 21:24
 19/40 anonim ***** válasza:

"Ugye te se veszed be,

hogy ott jó a helyzet ? "


Miért, te ott élsz, kérdező? Azt írtad, nem ott élsz...


Kérdezd meg inkább az imént hozzászólt rimaszombati fiút! Írj rá privit, vagy itt kérdezd meg őt, vagy amit szeretnél.... Egy ötlet.


Fogadjuk hogy azt fogja mondani, amit én (hogy nem tapasztal különösebb magyarellenességet), holott azt se tudom, ki ő. A hozzászólása szerint pedig Szlovákiában nőtt fel. Ha nem ezt mondaná, szinte tuti hogy valótlanságot állítana (nem megítélni akarom őt, de ellentmondana akkor a Dél-Közép-Szlovákiai magyaroknak, és talán az esetben őt kivételesen bántalmazták és ez esetben túláltalánosítana, mint a média.)


Más kérdés, hogy Szlovákia északi részén állítólag már inkább előfordul itt-ott magyarellenesség, de az csak helyi, szórványos. (Ezt is ugyanazon palócoktól tudom.)


Lehet, kérdező, hogy a te ismerőseid pont kivételes, magyarellenes részén laknak Szlovákiában - na de a kivétel NEM mérvadó! Vagy , kérdező, megtévesztenek téged a média túlzásai.


(Érdekes módon az erdélyi, románok általi magyarellenességről meg kis hazánkban alig hallani, vagy elbagatellizálják, holott a románok nem kis hányada valóban magyarellenes, zaklatja a mindennapokban a magyarokat -nem mindenhol, de számos erdélyi településen;

nem így a szlovákok java.)

2016. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Korrigálok: * erdélyi VÁROSokban tömegesen.
2016. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!