Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Palóc (nyelvjárásban beszélő)...

Palóc (nyelvjárásban beszélő) lányok vannak még?

Figyelt kérdés

Mert kb. 5 éve egy táborban találkoztam ilyen nővel, és akkor ,,szerelmes" lettem ebbe a dialktusba.

Vannak akik szégyellik, és elhagyják, inkább felveszik az unalmas ,,pesti-magyart". A magas e-zés nevetséges számomra - ugye ez lenne a ma elfogadott ,,helyes magyar" beszédforma.


Szóval érdekelne, hogy mondjuk a Felvidéken vagy Észak-Magyarországon élnek-e még olyan nők, akik tartják és tovább szeretnék adni a gyerekeiknek ezt a palóc nyelvjárást !


Előre is köszönöm, ha jelentkezel, hogy te épp úgy beszélsz, légyszives életkorotokat írjátok azért a válaszotok végére.



2016. szept. 11. 09:40
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
Igen vannak palócok,Felvidéken kb.mindenki palócosan beszél
2017. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Azért ezt kétlem, mivel van csallóközi és van aki nem beszél nyelvjárásban, ilyenről is tudok (sajnos).


Szóval lényegében 3 féle képp beszélnek... de nekem direkt a palóc kell, hátha jelentkezik egy önkéntes leányzó.

2017. jan. 25. 10:05
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsenek az oldalon... vagy ha vannak, mennyi esélye van annak hogy "jelentkeznek"? Így látatlanban semmit se tudni rólad, és nem sokan akarnak a Gyakorin társkeresőzni. Miért nem mész el oda, ahol így beszélnek, hátha felszedsz valakit??
2017. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

33-as, neked ennyi eszed sincs, hogy kijátszd a rendszert ? Minek jönnek ide az ilyen emberek mint te válaszolgatni ?


Ha akar, és látja, meg megakar ismerni, úgyis ír, nemde ? :)

2017. jan. 25. 17:16
 35/40 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy rádír valami idióta, mert olyat érdemelsz. Az alapján keresni barátnőt, hogy milyen nyelvjárásban beszél....Az biztos, hogy nem lesz veled senkinek könnyű az élete.
2017. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 mustafa33 ***** válasza:
31-es, te sem jártál még felvidéken ezek szerint. A felvidéki magyarság három nagy tömbben él és a zoboraljai szórványban. A keletiek Zemplénben úgy beszélnek ahogy Kazinczy (onnan vette a mintát az irodalmi magyarhoz). A középső Kassától Ipolyságig a palócvidék. A nyugatiak mátyusföldiek, csallóköziek egy harmadik, az előzőektől eltérő dialektus ami persze még kisebb nyelvjárási egységekre oszlik.
2017. márc. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

36-osnak van igaza.

Nem egy felvidékivel beszéltem azóta, és tényleg valahogy így oszlik meg!

2017. márc. 6. 13:20
 38/40 anonim ***** válasza:
Minek emeled ki a kérdést te szellemi sérült? 2016.09.11.-én írtad ki, több mint egy éve ülsz a monitor előtt arra várva, hogy rád ír egy palóc lány? Hát behalok... XD
2017. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

38-as: köszi a válaszod. További szép napot kívánok.

Remélem azért lesz jelentkező :)

2017. dec. 26. 12:40
 40/40 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális, ba..d meg. Hát elárulom, hogy én palóc vagyok, tudok is palócosan beszélni, de egy ilyen hülye, akaratos, infantilis, gyáva, a sült galambra váró ..szfejjel ettől többet egy szót nem fogok váltani az életben.
2017. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!