Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vannak még mások is itt, akik...

Vannak még mások is itt, akik nemigen tudnak mit kezdeni az olyan tematikus ünnepekkel, megemlékezésekkel, mint a Mindenszentek - Halottak napja események? Ugyanígy nem tudok mit kezdeni a nőnappal sem, sem az anyák - apák napjával stb. sem.

Figyelt kérdés
Régi barátnőm furcsállta ezt, hogy miért nem, hiszen akkor megemlékezünk a halottainkról, de szerintem ez hülyeség, emlékezni bármikor lehet. Ugyanúgy, bármelyik napon lehet a nőket tisztelni, az anyákat szeretni, abszolút nem látom értelmét annak, hogy kötelezően ki vannak jelölve napok, amikor magunkra kell kamu érzéseket erőltetni, aztán az év további részében tenni a másikra nagy ívben magasról. Temetőket sem járok, ott számomra nincs senki, az embert életében kell szeretni, nem hideg köveket díszíteni. Ne vegye sértésnek senki, tegye akinek ez segít, nem ítélek meg senkit, akinek ez fontos, de a környezetem úgy kezel emiatt, mint valami érzelemmentes ufót.

2021. nov. 2. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a halottak napja nekem is kimaradt. Temetőbe nem járok, gyertyát gyújtani nem szeretek, ha eszembe jut a nagyapám egy márciusi délutánon, akkor mesélek róla a kölyköknek. Az anyák napja sem hat meg, anyaként mondom. Amit szeretek, az a karácsony, és a születésnapok. A többinek sok értelme nincsen.
2021. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, a szülinapot én is megértem, az más, ott tényleg az adott személynek van az évfordulója, így a személyes, a karácsonyok meg olyan családokban jók, ahol nem az ajándékozás az egyetlen értelme az egésznek. Összességében teljesen egyetértek veled, érzelmeket nem lehet kiparancsolni száraz dátumok alapján.
2021. nov. 2. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Neked tényleg kár lenne erőltetni, azonnal látszik, hogy semmiféle érzelmeid nincsenek.
2021. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanúgy, bármelyik napon lehet a nőket tisztelni, az anyákat szeretni"


"abszolút nem látom értelmét annak, hogy kötelezően ki vannak jelölve napok, amikor magunkra kell kamu érzéseket erőltetni"


No comment...


Jellemzően még nem láttam olyan embert, aki szereti a barátnőjét/feleségét/anyját stb. és zavarja, hogy ezt a személyt évente egyszer meg "kell" ünnepelni.


Olyat viszont láttam, aki qrvára nem szereti a barátnőjét/feleségét/anyját, és fennen hangoztatja, hogy nem azon az egy napon kell szeretni őket.

Hát igen, végül is minek erőltesse meg magát akár egyetlen napig is, hádenem?

2021. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok, szóval aki nem szereti a kényszerünnepeket, annak nincsenek érzései. :D Hát, ne menj el jósnak, pocsékok a megérzéseid!


Nem, nem zavar, egyszerűen nem vált ki belőlem semmit. Párommal imádjuk egymást, lassan 10 éve együtt, és amúgy én vagyok a nő, mégsem várok el semmilyen köszöntést, anyámmal meg naponta többször is beszélek. Csak ennyire jött be a fantáziálgatásod.

2021. nov. 2. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Én se szeretek a temetőbe járni, anyu meg szeret. Keresztény Reformátusként hülyeségnek tartom a halottak napját. A gyertyázás református szokás de ez a halottak napja biztos a katiktól jött. Ortodixokból sincs elsején halottak napja. Október 30- an van Moșia Toamne vagyis halottak őszén, akkor csinálnak a rokonok templomban egy pománát mindenkiről, vagyis akiket az adott pap temetett el ..értitek. November 8- a az Arhanghelii napja és addig rendbe kell tenni a sírokat.
2021. nov. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ezt az erőltetett ciklikusságot az ünnepeknél, kényszeresnek és nem tudatosnak érzem.
2021. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerekként én nagyon szerettem a temetőbe járni, sötét volt, és mindenütt csak a gyertyák világítottal.

Most, hogy nem tudok kimenni a lakásból(betegség okán)nyilván itthon gyújtok gyertyát a szüleim és egy rokonom emlékére.

Amúgy nőként és anyaként én sem szerettem soha sem a nőnapot, sem az anyák napját. Még a születés-és névnapom sem.

Amit viszont végképp nem tudok elviselni, az az a fajta ember, aki Szilveszterkor vidámkodik, akkor is, ha beledöglik, de különben meg egész évben nem meri elhúzni a száját egy mosolyra sem.

2021. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jav: világítottak.
2021. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!