Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem bírnak az emberek...

Miért nem bírnak az emberek vírusos nyavalyákkal otthon maradni a fenekükön?

Figyelt kérdés
Sokkal kisebb lenne az esélye a nátha- és influenzajárványok kialakulásának, ha nem csak akkor maradna otthon szinte mindenki, amikor már fel sem bír kelni az ágyból. Mi értelme körbetüsszögni egymást?
2008. dec. 14. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottál már olyanról, hogy az embert kirúgják a munkahelyéről, ha túl sokat van betegállományban(előfordul hogy már az első alkalommal)? Ha még nem, akkor majd fogsz. Ezért mennek az emberek betegen is dolgozni.
2008. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hasonlo okok miatt teszik be a beteg gyerekeket az ovodaba, bolcsodebe, hogy aztan terjesszek, es otthon a szulokre is rárakják.

sajnos ezzel nem lehet mit csinalni sajnos.. hidd el az emberek szivesebben maradnanak otthon..de nem lehet.

:S

en mindig otthonmaradtam, maradok, és rajtam van a jelző, hogy fizikailag erzekeny, beteges, pedig nem vagyok tobbszor beteg, mint mások!

2008. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A körbetüsszögés elleni küzdelemnek meg van egy csodaszere:a ruhazsebkendő.

Mondjuk az tény és való,hogy sok ember hírből sem ismer bizonyos viselkedési formulákat (pl:orrtörlés,ha nincs nálunk zsepi,akkor legalább a kezünket rakjuk a szánk elé stb.),én bizony figyelmeztetni szoktam a rám-köhögőket-tüsszögőket az imént említtetekre,némelyik még ki is van akadva,később meg rájön,és még ő kér elnézést.

Szóból ért az ember!

2008. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is kimondottan a munkára gondoltam, azt tudom, hogy a munkáltatók sara, hanem hogy pl. nekem nem lenne képem elmenni egy baráti találkozóra, amikor taknyom-nyálam egybefolyik. Fájna a szívem, hogy kimaradok a buliból, de biztosan nem mennék el megfertőzni a többieket is. De sajnos úgy tűnik, az emberek többségének a világ legtermészetesebb dolga tüsszögve-köhögve is társaságba menni.
2008. dec. 14. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségesen indulsz a buliba akkor is érkezhetsz megfertőzve(BKV: ahol a beteg emberek utaznak). :)
2008. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én sosem hiányzok suliból csak ha lázas vagyok. Nem akarok lemaradni, anyu se engedi, hogy suliba menjek és egyet is értek vele. Most pl. nagyon náthás vagyok fáj a torkom, hasam mégis készülök holnapra!
2009. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!