Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehetséges, hogy egy fogorvos...

Lehetséges, hogy egy fogorvos ragaszkodik a magázódáshoz, míg az asszisztensei tegeződni akarnak?

Figyelt kérdés

Amikor először mentem, a 40 körüli asszisztens rögtön tegezésre váltott köszönés után a váróteremben, viszont mikor mentem be a rendelőbe, magáztam a 30 körüli doktornőt, akivel maradt is magázódás, egyszer fúrás közben letegezett, de utána korrigált.

A másik szintén 30 körüli asszisztenshez mentem fogkőeltávolításra, magázódtunk kb. 10 percig, majd kezelés közben hirtelen tegeződésre váltott, így már távozáskor sziával köszöntem én is.


Elég viccesen néz ki, mikor gyökérkezelés után elköszönök ("viszontlátásra"), a dokinő viszláttal, az asszisztens meg sziával köszön.


(am 30 feletti férfi vagyok, de jóval kevesebbnek nézek ki)



2022. okt. 28. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelmüen igen, mivel a doktornö a te korosztályod, ezért hangsúlyozni akarja, hoyg nem haverok vagytok, az asszisztens meg elég fiatalnak tart, hoyg ne foglalkozzon ezzel!
2022. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

ALAP, hogy férfiként nem tegezünk nőt, ha ő nem ajánlja fel. Hiába tegez le, akkor sem tegezheted vissza.


Az orvos esetében pedig szintén alap, hogy ő a magasabb rangú.



Manapság nem tanítanak illemet a szülők? Én mikor felvételiztettem a munkahelyen, mindig elküldtem azt, aki tegeződött.

2022. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2: az első mondatot, gondolom, viccből írtad, vagy borzasztóan régimódi/idős boomer lehetsz.

ha asszisztens tegez, visszategezem, gondolom, tegeződést szeretne, és kvázi így ajánlottam.

mondjuk nem is igazán kérdésre válaszoltál, nem zavar?


" mikor felvételiztettem a munkahelyen, mindig elküldtem azt, aki tegeződött."


csak nem HR-es vagy?:D hát ha tegezőket elküldted, az hatalmas intelligenciára vall :D

2022. okt. 28. 10:35
 4/14 A kérdező kommentje:
*és kvázi így ajánlotta fel.
2022. okt. 28. 10:41
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

4.-re.


Nem. Ezzel nem ajánlotta fel. Ez az ún. "csendőr pertu".

2022. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De most szerinted tényleg életszerű, amit mondasz? egy 30 éves korombeli asszisztens tegez, de elvárja, h magázzam? ezt komolyan gondolod?
2022. okt. 28. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

6.


Trollkodsz, vagy ennyire "egyszerű" ember vagy? Férfi, nőt, NEM tegezhet. Főleg egy ilyen helyzetben, amikor ő ott a magasabb rangú.

2022. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

én nem tegezem.


te tűnsz nekem egy nem túl tájékozott besavanyodott beképzelt vénasszonynak, aki még azt se vette észre, hogy változik a világ.


"férfi nőt nem tegezhet" édes istenem, még ma is meg tudok lepődni, mennyire sötét emberek vannak.

rendben, akkor mostantól magázok minden eladót, kasszást, aki sziával üdvözöl.


egyébként ne zavarjon, h még mindig nem a kérdésre válaszolsz, nem azt kérdeztem, h az asszisztensnőt tegezhetem-e, nem is kértem rögtönzött illemtan órát.

többet légy szíves ne írj. vagy nő vagy? kérem, többet ne írjon. vagy itt a netikettet kell csak betartanom?

2022. okt. 28. 11:07
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

A magazodas nem egy olyan dolog, ami ki kellene vesszen az etikettbol. Ne erts felre, en imadom az amerikai modit (habar szorosan veve ok is magazodnak a Mr [ur], Mrs [asszony], stb. jelolesekkel), de amig itt, Magyarorszagon, van konkret magazodas, addig joggal varjak el az emberek. Ez olyan, mint a fejkendo az iszlam orszagokban. Ha egyszer kell, akkor kell.


Rendeloben, hivatalos helyen, ugyfelszolgalaton, stb. sosem tegezek le senkit (en is asszisztens vagyok egyebkent), hacsak az illeto nem ajanlja fel egyertelmuen (vagy ritkan en teszem meg, de nem random tegezek le embereket). Sot, a kollegak kozul sokakkal nem tegezodunk.

2022. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9:


nem akarom, h eltűnjön a magázódás teljesen, nem is erről a szó a kérdés.


egy olyan magán fogászatra járok, ahol úgy vettem észre, a tegeződés divat. legalábbis az asszisztensek részéről, ha nem 40 feletti az ember.


a doktornőkkel azért vagyok bajban, mert én "erőltettem" a magázódást, amikor bementem a váróba először, mert jó napottal köszöntem, és elég távolságtartó ember vagyok.

ennek ellenére a másik a fiatal doktornő is véletlenül (?) letegezett kezelés közben.

2022. okt. 28. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!