Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szabad-e temetőben fényképezni?

Szabad-e temetőben fényképezni?

Figyelt kérdés

Ismereteim szerint panorámaszabadság van ma Magyarországon, amely szerint Szjt. 68. § (1)[1] "A szabadban, nyilvános helyen, állandó jelleggel felállított képzőművészeti, építészeti és iparművészeti alkotás látképe a szerző hozzájárulása és díjazás nélkül elkészíthető és felhasználható." Én beletartozónak gondolom a síremlékeket. Nemrég azonban az Új köztemetőben őrök szóvá tették ezt, és megtiltották a fényképezést (szerintük csak közeli hozzátartozó sírját lehet, semmi mást - mindenre írásos engedély kell. Ezt követően rámküldték a rendőrséget ott a temetőben, akik igazoltattak. Semmi problémát nem találtak, de őket is megkérdeztem a szabályról. Szerintük sem szabad (kegyeleti okokból) síremlékeket fotózni - erre kivétel (a hozzátartozó sírján túl) a "történelmi nevezetességű" síremlékek. (Az őrök szerint még az sem.) Mit lehet temetőben fényképezni?

- közeli hozzátartozó sírját?

- idegen személyek sírját?

- történelmi emlékműveket/történelmi nevezetességű személyek sírját?

- temetőkápolnát, temetői épületeket?

- több síremléket egy képen (hogy ne legyen felismerhető egy konkrét sír, mint kb egy utcaképet több épülettel)?



2022. nov. 8. 12:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk csak a köztemetőnél van kiírva, hogy nem szabad. Elvileg. Nekem még nem szólt senki, a legérdekesebb művészi sírokat mindet lekaptam már, és a neten is fent vannak a képek. Senki sem háborgott még.

Az egyházi temetőknél viszont nincs kiírva.

2022. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
18%

"Az egyházi temetőknél viszont nincs kiírva."

Mert a pap nem tudja kezelni a nyomtató, vagy lusta megcsinálni.

2022. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
Vagy mert semmi értelme tiltani?
2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

"semmi értelme"

Ezt általában azok szokták mondani valamire akik iskolázatlan, ostoba emberek és fogalmuk sincs mi van a tiltás mögött. Pont az ilyenek miatt kell tiltani valamit, mert nem tanították meg nekik a szüleik, hogy hogyan illene viselkedni egy temetőben.

2022. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
Én a temetőben nevetek. Tudjátok miért? Mert oda eggyel többször mehetek, mint ahányszor jöhetek.
2022. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

#15

A matrózkocsmák mélyén felzokogtam,

ahogy a temetőkben nevetek,

enyém csak az, amit a sárba dobtam,

s mindent megöltem, amit szeretek.

2022. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
9-es válasz: hát az Új köztemető 301-es parcellában (ami a NÖRI-hez tartozik, nem a BTI-hez) azt mondták (ahogy én is sejtettem), hogy a Fiumei úti (Kerepesi) temetőben (ami ugyancsak a NÖRI-hez tartozik) nyugodtan fényképezhetek, csak ha kereskedelmi célból fényképezek, forgatok (értsd: anyagi haszonért) akkor kell írásos engedély. Különben (magáncélra) nem. Érdekes lenne, ha épp a BTI-nél (azaz 1 parcellával odább) ez tiltott lenne...
2022. nov. 9. 14:04
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj te fotósnagymester. Elkaptak, igazoltattak. Kell ez neked? A rendőr második alkalomkor már nem lesz annyira elnéző.

Az engedély kérelem fent van a honlapon, linkelték is és ott van minden elérhetőség is. Az engedély ingyen van. Meddig tartana kitölteni és beadni a kérelmet és aztán majd engedély birtokában menni fotózni ahelyett, hogy itt kínlódsz mint a besózott meztelencsiga.

Én is ezt tettem amikor a vasútra mentünk fotózni. Jött az FBŐ-s csávó pampogni, de a papír láttán elkullogott.

A másik dolog a viselkedés: Ha a bizti őrökkel normális vagy, nem nézed le őket és normális hangnemben beszélsz, akkor sokmindent meg lehet velük beszélni. Az hogy rádhívták a rendőrt arra utal hogy nagy volt a szád és nekiálltál okoskodni, kioktatni őket.

2022. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Rubint Réka folyamatosan a temetőből posztolgat, amikor arra jár. Annyira undorító!
2022. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

14


Te valami értelmi fogyatékos vagy?


[link]


Ezt a könyvet is biztos iskolázatlan ostoba emberek készítették.

2022. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!