Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet mondani ezekre a...

Mit lehet mondani ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Elhunyt illető családtagjai közzéteszik a halálhírt. Mit lehet írni az olyan kommentekre, amik nem részvétet nyilvánítanak, hanem hülyeségeket kérdeznek, például:


"Meghalt?"

"Mi történt?"

"Mikor történt?"

"Beteg volt?"

"Mi volt a baja?"

"Úristen!"


Azt gondolom, hogy ez netto illetlenség, másrészt mit gondol milyen választ fog kapni? Hogy nem halt meg? Vagy hogy nem volt beteg, csak úgy elhunyt a semmitől? Most komolyan...



2023. márc. 31. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem illetlenség, hisz érdeklődik. Az illetlenség az lenne, ha valami ilyeneket írna vissza:

"Úgy kell neki, miért nem vigyázott jobban?"

"Na, eggyel kevesebb."

"Köszi a jó hírt!"

"Így ki fogja visszaadni a neki kölcsönadott 10.000 ft-omat?"

"Légy boldog, végre nem kell többet kerülgetni őt."

"Megérdemelte a vén kurafi!"


Vagy valami hasonlót. Az emberek többsége viszonylag ritkán találkozik halálesettel, így arra nincs is felkészülve, se lelkileg, se verbálisan, így nem is nagyon tudja hirtelen, hogy mit mondjon, mit kérdezzen, nem egy másodperc feldolgozni valakinek a halálát. Van akinek évekig is eltart.

Más részről, az emberek szeretnek bugyuta kérdéseket feltenni, és ez alól valakinek a halálhíre sem kivétel. Olyan kérdésekre gondolok, mint amikor pl. ketten vannak egy szobában, jól elbeszélgetnek, majd kint esni kezd az eső, dörög az ég, kopog az ablakon, erre megkérdezi az egyik a másiktól: "Nocsak, eleredt az eső?" Nyilvánvalóan igen, de mégis megkérdezik. Vagy amikor partyra meghívnak valakit, aki jelzi, hogy nem biztos, hogy részt tud venni rajta, aztán mégis csak megérkezik. Erre megkérdezik tőle, hogy "Na, mégiscsak el tudtál jönni?" Hát nyilván azért van ott, mert el tudott menni, mégis megkérdezik. Ezek leginkább ilyen beszélgetésindító kérdések, te válaszolsz erre valamit, amiből már lehet tovább fűzni aztán a beszélgetés fonalát.

2023. márc. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A halálhír közzététele eleve bunkóság.Akiket érint nyilván tudnak róla.
2023. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
mikor én maghaltam, senkinek nem szóltam! aki számított az tudta, aki meg nem számított az nem tudta! nekem már olyan mindegy! itt jó!
2023. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!