Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Öltözőben, ahol meztelenül...

X0 kérdése:

Öltözőben, ahol meztelenül vannak, a nemi elkülönítést ti is nemi megkülönböztetésnek érzitek?

Figyelt kérdés
Például fürdő öltözőjében, ahol meztelenül vannak, hogy külön van női és férfi öltöző, az számomra olyan, mintha lenne egy öltöző a zsidóknak meg a cigányoknak, egy másik meg az összes többinek: ezt ugye mindkét fél elkülönítésnek érezné, én is úgy érzem: a nemi elkülönítést is: egyértelműen mindkét fél számára nemi megkülönböztetés. Ha mindenki olyan lenne mint én, akkor mindkét fél nem megkülönböztetésnek, elkülönítésnek érezné. Ez nem a szexszel kapcsolatos: kisgyerekként is úgy éreztem, meg felnőttként is. Egyszerűen egy értelmetlen baromság. A konkrét példában az összes többibe tartozók többen vannak, akit zavar, legyen egy Európa és Ázsia határán levő ország, ahol ugyanannyi a ferde meg az egyenes szemű, és 2 öltöző van: az egyik a ferde, a másik az egyenes szeműeknek. Ti hogy érzitek?
2023. jún. 27. 15:40
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

"a szokások nagytöbbségének."

De van, csak ezek fiatalon meg nem (annyira) szamitanak. Meg idosodsz majd par evet, evtizedet, es szamodra is kialakulnak, egyre fontoaabba valnak a sajat szokasaid, amik tobbsegeben kb. egyezni is fognak a tobbseg szokasaival.

Altalaban nem azert csinalja ugy a dolgokat a tobbseg, ahogy, mert a tobbseghez akar igazodni, hanem azert, mert a tobbseg szamara ugy a celszeru, praktikus, kezenfekvo csinalni a dolgokat.

2023. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
11-es: nem olyan a személyiségem.
2023. jún. 27. 21:01
 13/40 anonim ***** válasza:
53%
Semmi baj, majd alakul az meg. Ha meg nem, akkor te azon kisebbseghez fogsz tartozni, akik tobbsegeben mashogyan csinaljak a dolgokat, mint a tobbseg. Nincs ezzel semmi baj.
2023. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

ma 19:47


7-es elmagyarázta. Nem ugyanaz az elkülönítés és a megkülönböztetés.

2023. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

14-es: én meg azt írtam, hogy mindkét fél elkülönítésnek, gettónak érezné. Megkülönböztetés: női öltözőbe nő bemehet, férfi nem, férfi öltözőbe férfi bemehet, nő nem. Tehát valóban megkülönböztetés, akkor is ha mindkét felet ugyanúgy különbözteti meg, ugyanannyira hátrányos. Mivel van különbség, ezért megkülönböztetés.


13-as: nem alakul.

2023. jún. 27. 22:28
 16/40 anonim ***** válasza:
50%

"13-as: nem alakul."

Miert? Mar ilyen fiatalon is a szokasaid rabja vagy?

2023. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
66%
Az egész baromság. Annyi félék vagyunk.. Legyen 30 öltöző, hogy tuti mindenkinek legyen számára kényelmes hely?? Basszameg, csak öltözzél át és menj onnan.. 1 öltöző minden emlősnek, kész.
2023. jún. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
16-os: nem, nincsenek szokásaim. Nem fogadom el, hogy csak azért valami szokás, jó is. Ezt írtam eddig is, hogy semmilyen megszokást se fogadok el jónak, meg amiatt mert a többség jónak gondolja. Rájövök ha semmi értelme.
2023. jún. 28. 09:14
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fogadom el, hogy csak azért valami szokás, jó is."

Nem is kell elfogadnod. Nem azért csinálja a többség úgy, mert az a szokás, hanem azért, mert úgy a praktikus, a célszerű, a kézenfekvő. És ezért vált "szokássá", mert úgy a praktikus, a célszerű, a kézenfekvő csinálni.

Lehet máshogy is, a szokásostól eltérően csinálni a dolgokat. Néha be is jön, ebből születnek néha új felfedezések is. De azért ez többnyire ritka, a dolgokat többségében másként csinálni drágább, időigényesebb, és/vagy kényelmetlenebb, mint a kialakult szokás szerint, általában ezért csinálják szokások szerint az emberek a dolgokat.

2023. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
19-es: van olyan is, meg olyan is amikor teljesen értelmetlen: vallási, erkölcsi, stb. okból szokássá vált dolgok is vannak, vagy egyszerűen pusztán tévedésből.
2023. jún. 28. 09:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!