Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ing alá kell valamit venni?

Ing alá kell valamit venni?

Figyelt kérdés
Régen ugye a trikó volt a divat de szoktam azt hallani hogy most már az tabu, vagy csak az idősebbek hordanak azt. Azt is olvastam hogy pólót esetleg, de én nem szeretek semmit se venni alá, mert ezt látom hogy a fiatalabbak nem szoktak és hogy ez az új divat. Hogy látjátok ti?

dec. 25. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Az ing anyagától, vastagságától, évszaktól függ, mit veszek fel alá. Nagyon béna ha átlátszik, és az ing alatt (át)látod, hogy rövid újjú póló van. Ilyen inget fel se veszek, csak hosszú újjú vékony alsó ruhával.

Simán fel lehet venni trikót is, én is azt teszem ha az ing anyaga engedi.

Én különösebben nem izzadok de nyáron a rövidújjú ingeim alá vékony ujjatlan pólót, trikót, vagy ha olyan az ing anyaga, semmit nem veszek fel.

Általánosságban csak az "gáz" szerintem, ha egy ingen atlátszik a trikó, a szörzet, izzadság, vagy ha teljesen eltérő szint veszel fel.

A többit ízlésesen, anyagtól függően kell megoldani

dec. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Ingtől és annak anyagától függ, mit lehet alá felvenni. Nincs általános szabály.

Sötét inghez sötét, fekete pólót, trikót kell venni, világosabb inghez, fehér inghez, fehér pólót, trikót érdemes felvenni. Jó megoldás a vékony ujjatlan póló. Nekem több is van, nem "atlétatrikó" de jó aláöltözet

dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
#4 Milyen alapon írsz elő bárkinek bármilyen viseletet "kötelezően"? Mi van, ha én nem hordok férfiként trikót, nőként melltartót? Pl. azért mert CSAK?
dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

"Milyen alapon írsz elő bárkinek bármilyen viseletet"

Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett

dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

"Lehet, hogy páran azzal próbálnak divatot teremteni, hogy nem vesznek fel alá semmit"

Akik gyerekkorukban azt szokják meg, hogy sose adnak rájuk trikót/pólót az ing alá, stb., azok felnőttként se nagyon fognak hordani. Pedig sokkal értelmesebb dolog egy testhez simuló alsó réteget is felvenni a felsőruházat alá: nyáron azért, hogy az szívja be az izzadságot, télen meg azért, hogy plusz egy réteg legyen rajtunk, ami melegít.

Főleg nőknek nagyon is ajánlott, hogy ne legyen ki folyton a derekuk mindenből, a felfázást elkerülendő.

dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%
#14 A kérdés nem az volt, hogy mi az oldal címe hanem, hogy #4 milyen alapon szab bármilyen, hangsúlyozom bármilyen kötelezettséget bárkinek is. A kérdés az: ki hatalmazta fel kötelezettség előírására. Tegyünk különbséget a "kötelezettség" és az "elvárás" közé!
dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

"#4 milyen alapon szab bármilyen, hangsúlyozom bármilyen kötelezettséget bárkinek is"

Az illem, az etikett alapján.

dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

#17 Egy dolog az illem, és más dolog az, hogy X.Y. azért mert Ő X.Y. kötelezettséget ró bárkire is. Ismétlem: "Tegyünk különbséget a "kötelezettség" és az "elvárás" közé!"

Ezen az alapon azt is eldöntheti, hogy borssal, vagy cukorral egyem a káposztás tésztát.

Neveltetésemnél fogva hordok trikót az ing alatt, a melltartó nem érint. Nekem a fogalmazásmód ellen van kifogásom. Az ellen a gondolkodásmód ellen van, hogy "nekem ez tetszik, tehát ezért ez mindenkire nézve kötelező".

dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%

"nekem ez tetszik, tehát ezért ez mindenkire nézve kötelező"

Az illem kategóriában nem arról szól a történet, hogy egy-egy embernek mi tetszik, hanem arról, hogy mit illik meg mit nem - még akkor is, ha egyesek pontatlanul fogalmaznak (amit pont azért tesznek meg, mert úgy gondolják, anélküli is egyértelmű, hiszen a szövegkörnyezet az, hogy az illemről beszélgetünk).

dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

#4 A 70-es évek közepétől a 90-es évek közepéig anyáink jól elvoltak melltartó nélkül is. Minden társadalmi rétegben szokás volt úgy öltözni, nem csak a legigénytelenebbek, vagy "legfelsőbb" csoportba tartozók követték azt a divatot. Az Operába is el lehetett menni melltartó nélkül. Tévé bemondónők is kiültek úgy a kamerák elé.

Ha megnézel abban az időben játszódó filmeket, láthatod.

dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!