Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy az idegen...

Miért van az hogy az idegen 40 éve felettiek magázzák egymást, de a fiatalabbak pl a 20 év körüliek tegeződnek akkor is ha nem ismerik egymást?

Figyelt kérdés

A 20 év körüliek az én korsztályom azért hoztam fel példának.

Mi is majd magázódni fogunk 20 évvel később a korunkbeli idegenekkel?

Vagy a mostani 40 felettiek már fiatalkorukban is magázódtak ha nem ismerték egymást?


2010. okt. 23. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ők így szokták meg, mi meg úgy. 20-30 éve a huszonévesek sem tegeződtek, ha nem ismerték egymást. Valószínűleg azért, mert már ők akkor inkább éltek felnőttként. Most meg huszonévesen sokan egyetemre járnak, vagy ha dolgoznak is, azért meghatározó szempont a bulizás, szórakozás, azaz még "gyerekként" élnek, és a gyerekek nem magázódnak.
2010. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagymamám furcsállja hogy ha bemegyek egy boltba akkor a 30 éves eladó Helóval köszön és én is úgy köszönök neki pedig nem ismerem.

Múltkor Anyámmal mentem vásárolni és a 30-35 év körüli eladó magázta anyámat aki 40 év feletti de engem lazán tegezett.

2010. okt. 23. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Asert, mert nem "vertek" belejuk az illedelmet. En is fursalom ezt a mindenfele, invitalas nelkuli tegezest, pedig nem vagyok nagymama.
2010. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem egy senior banki tanácsadó tegezett le én pedig felvilágosítottam, hogy nem a haverja vagyok, hanem az ügyfele. A magázódás szerintem a kölcsönös tisztelet egyik nagyon szép kifejezési eszköze. Lehet tegeződni, ha megkérdezed erről előzetesen a beszélgetőpartneredet.
2010. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!