Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Helyes volt, hogy férjem elém...

Helyes volt, hogy férjem elém vágott a biztosító irodába való belépésünkkor, mert szerinte mindig a férfinek kell először belépni egy idegen helyre?

Figyelt kérdés
Tök cikinek éreztem, hogy a kivilágított irodába az utcáról érkezve mintha tolakodtunk volna az elsőbbségen. Jó, kicsit vicces is volt utólag. Én úgy tudom, csak a szórakozó helyeknél vagy más ilyen kategóriájú helyeknél van az a szabály, hogy férfi először.
2010. nov. 29. 21:32
1 2
 1/14 Tinker Bell ***** válasza:
26%

Ó, mennyi problémád van?!


De egyébként nem volt helyes, mert a nőket előre kell engedni, vagy ha valóban van ilyen szórakozóhelyes illemszabály, akkor meg tartania kell az ajtót.


Biztosan ciki volt, és szerintem az ügyintézők is megmosolyogták...

2010. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, veszélyesebb helyeknél van ilyen.

Mint pl. meredekebb lépcső:P

2010. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen a nőket előre kell engedni idegen helyen, hogy ők kapják az első pofont, vagy őket bámulják meg :) én úgy tanultam a férfi megy elől idegen helyen, szórakozóhelyen, étteremben, szűk vagy meredek lépcsőn lefelé.
2010. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Idegen helyen (tehát ahol még nem járt a hölgy) a férfinak illik a hölgy előtt bemennie. Olyan, mint egy "testőr", védi a belépő kedvesét a vizslató szemektől; ill. rendszerint a férfi már tudja mi hol van. Nagyon zavar engem is, hogy ezt az illemszabályt sokszor elfelejti a párom és tök idegen helyekre nekem kell bemennem először.
2010. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van ilyen, hogy idegen helyre a férfi lép be először, de azért itt csak egy irodáról van szó, nem lehet nagyon veszélyes...szóval szerintem azért inkább előre kellett volna engedni. De a férfiak már csak ilyenek...Már azon lepődök meg, ha vhol kinyitják nekem az ajtót, hogy előre mehessek:-) Nem mintha nagyon zavarna, nekem is van két kis kezem, hogy vmelyiket a kilincsre tegyem:-)
2010. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én az ilyet nem tudom komolyan venni, párom is néha megfeledkezik magáról ilyen tekintetben, de én nem csinálok ügyet belőle.
2010. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem probléma és nem "ügy" ez nekem, csak utólag sem tudtuk hogy is van ez, mert beszélgettünk róla. Mondtam is, hogy na akkor itt megkérdezem.


Egyébként akkor még mindig nem egyértelmű, hogy általában idegen hely vagy csak veszélyes hely ahol a férfi az első...

2010. nov. 29. 22:41
 8/14 anonim ***** válasza:
nincs semmilyen szabály, lép aki lép .... ugyan ....
2010. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

lép, aki lép..

hát igen. mi is így tettük pont. aztán enyhén égő lett :))).


szerintem ezekkel jó tisztában lenni egy alap szinten, mert tényleg hasznos tud lenni.

2010. nov. 29. 23:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, erre azt szokták mondani, hogy lépjen be a férfi előbb, kapja ő az első pofont.

:D

2010. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!