Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen szabad csokornyakken...

Temetésen szabad csokornyakkendőben(fekete) megjelenni?

Figyelt kérdés

febr. 6. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még sose láttam valakit csokornyakkendőben temetésen, nyilván nem véletlenül, szóval szerintem nem.
febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Általános szabályként, csokornyakkendőt szmokinggal szoktunk felvenni, és ennyi.


Konkrétan, a temetésre reflektálva, két esetben tudom elképzelni:

- ha téged arról ismernek, hogy mindig csokornyakkendő van rajtad

- ha az elhunytat arról ismerték, hogy mindig csokornyakkendő volt rajta


Minden más esetben szerintem tiszteletlenség.

febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A csokornyakkendö estélyi viselet, temetésre nagyon nem való.

Ha semmi más nincs, akkor egyszerüen csak lapos csomóra kösd és hagyd lelógni, akkor eléggé vékony rendes nyakkendö hatása lehet.

Vagy ne tegyél nyakkendöt

febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Leveltetu ***** válasza:
0%
Ha te vagy a pincer akkor igen.
febr. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es: TEMETÉSEN NINCS PINCÉR! Az nem buli vagy parti!
febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyukám temetésén magasról tettem rá, hogy ki mit vett fel. Nem arra figyeltem. Szerintem más közeli hozzátartozó is így van vele. Nyílván ne rózsaszín tütüben menjen a férfi a temetésre, de most ilyenekért, hogy csokornyakkendőt vett fel, nem hinném, hogy szólni fognak a közeli hozzátartozók.

Amúgy a temetés arról szól, hogy elbúcsúzz az elhunyttól és nem egy ruhadarab fogja meghatározni, hogy szeretted-e, hiányzik-e neked, stb.

Nekem sokat jelentett, hogy odajöttek és szépeket mondtak Anyukámról, kedves emlékeket idéztek fel, az is hogy láttam, mennyien szerették és, hogy mindenki elbúcsúzhatott Tőle. Senkinek sem figyeltem a ruháját.

márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!