Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem zárják be maguk...

Misanthrope kérdése:

Miért nem zárják be maguk mögött az emberek az ajtót?

Figyelt kérdés

Antropológiai és/vagy pszihológiai szempontból megközelítve! Úgy értem, mi lehet ennek a kiváltó oka, ha van egyáltalán ilyen.

Egy dohányboltban dolgozom és rendszeresen csak elengedik, behajtják maguk mögött az ajtót. Aztán kifele menet legalább az emberek fele bezárja, de amíg bent vannak, a többség úgy hagyja résnyire... egyszerűen nem értem.



ápr. 27. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Bezarja? Van kulcsa?
ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#1 igen bekulcsolja
ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

amugy kerdesre:

valoszinuleg oszton

"gyorsan vegzek aztan megyek is"

"tudjak menekulni ha tuz utne ki"


erdekesebb viszont hogy miert csak fele zarja be miutan tavozott


ellenben mai modern vilagban fotocellas ajtok vannak mindenutt es beljebb meg nincsenek ajtok


illetve annyira nem is modern dolog es elterjedt az onzarodo ajto

szerintem dohanyboltokba is meglehetne csinalni


Csak egy mechanikus szerkezet ami behuzza ajtot ennyi

ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És nemcsak azért, mert legtöbb helyen önműködő, de közületekben általános dolog, hogyha nem fotocellás, akkor is csapódásgátló szerkezet van felszerelve, így nem is tudod becsukni, csak ha fél percet ott állsz és húzod magad felé a kilincset. Én pl ezért nyilvános közületekből mindig úgy távozok, hogy már nem is erőlködök az ajtó becsukásával, ez nálam reflex, nem bunkóság vagy ilyesmi...
ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ez jutott eszembe, amit itt előttem írtak. Hogy az ajtófék miatt az ajtó sok üzletben be szokott csukódni magától, és csak lassan, felesleges küzdeni vele.

Aztán a vevők rájönnek, hogy nálatok nem ilyen az ajtó, és kifelé menet már becsukják maguk után.

máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!