Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a sértőbb? A "Menj a...

Brain Storming kérdése:

Melyik a sértőbb? A "Menj a pokolba! " vagy pedig a "Menj a pitsába! "

Figyelt kérdés
Melyik miért, és kinek sértőbb? A kérdésem elsősorban azoknak szól, akik valamiféle magyarázatot is tudnak adni a válaszukhoz!
2009. márc. 17. 07:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az utobbi mindenkinek sertobb. A "pitsa" obszcen szo, bar talan egy nagyon melyen vallasos embernek az elso is lehet serto, mindenkeppen kevesbe, mint a masodik. De en mindenkepp a masodikra szavaznek.
2009. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
96%
2. mert tudatlanabb kifejezés, alacsonyabb IQ szint.
2009. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Számomra a második.

Az elsőt többször hallottam már filmekben, és annyira nem veszem komolyan. A második ellenben elég csúnya kifejezés, és sértő. Trágár.

2009. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem azért sértőbb az első, mert az úgy igazán mélyből, szívből mondjuk valakinek. A másodikat még akár viccesen is, az olyan "hétköznapibb", ha lehet így fogalmazni. De sértő mindkettő egyébként.
2009. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is a második. Bár én az ilyeneken nem sértődöm meg, ezek szerintem indulatszavak. Ha valaki teljesen komolyan küldene el melegebb éghajlatra, akkor azon megsértődnék, de ezeket indulatból mondják.
2009. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Inkább menjek a pokolba, mint a 'pitsába'. Bántja a fülem, egyszerűen ezért.
2009. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
83%
Szerintem az első. Annak van mélysége, és pont azért, mert nem lehet viccből mondani, durvább, bántóbb mint a másik. Ha az elsőt hallom, elgondolkozok azon, hogy vajon mit vétettem. Ha a másodikat, akkor röhögök egyet és megyek tovább, ergo lepereg rólam.
2009. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

A pokol mélyebb , mint a pitsa?? Háát tényleg!

:DDD

2009. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
91%
Hát pokolban lenni sokkal rosszabb mint p..ban-:)
2009. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem tartom magam műveletlennek, ettől függetlenül a magyar irodalom egyetlen versében sem jelent még meg a "menj a pic.sába" kifejezés.


Ellenben már több műben olvastam a "menj a pokolba" szókapcsolatot.


(Petőfi Sándor: Falu végén kurta kocsma - "Te pedig menj a pokolba!")

2009. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!