Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Karácsonykor kiöltöztök...

Karácsonykor kiöltöztök otthonra? (férfiaknak: öltöny, ing, nyakkendő? Nőknek: egybe ruha, magassarkú, ékszerek? )

Figyelt kérdés

Anyóséknál lakom, és itt minden karácsonykor ki kell rittyentenie magát az embernek.

Én úgy gondolom, hogy ez nem egy nemzeti ünnep, hogy fehér ing, zakó és a nőknek majdnem ugyan ilyen színű öltözék kötelező legyen.

Szerintem elég lenne egy egyszerű, egyszínű kötött pulóver, egy fehér póló, vagy piros... nadrág helyett harisnya + szoknya...

Ehelyett mindenki feszeng a ruhájában, látszik mindenkin, hogy nem túl kényelmes ami rajtuk van...


Kíváncsi lennék: nálatok mi a szokás etéren?

Számomra fura, hogy ezt az ünnepet, így akarják ünnepelni, aminek teljesen más módja(i) van(nak).


2012. nov. 30. 09:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

NÉzd kérdező, nekem úgytűnik, hogy neked a kötelezettséggel és a fegyelemmel van alapvetően problémád.


Nálunk nem erőszak a szép ruha, csak mindenki így érzi illőnek. Akkor sem szól senki, ha valakinek farmerhez támad kedve inggel, de nem igazán van ilyen. Mi jól érzzük magunkat így, és a hangulat is családias, felszabadult (ahogy valaki mondta: aki a munkahelyén is így öltözik, annak ez nem nyűg).


Az, hogy nálatok kényszer, erőszak, és emiatt számodra utálatos, az egy más kérdés.

2012. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
3/10-es vagyok ez igaz Pl apukám kőműves én autószerelő tehát a farmer már kiöltözésnek számít nálunk :'D
2012. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%
Kiöltözünk. Nem is érezném jól magam máshogy. Az egész lakás csillog-villog, szépen fel van díszítve (mi nem csak a fára rakunk díszeket és égősorokat, hanem mindenhová) egész nap sütök-főzök, olyan jólesik utána magamat is "feldíszíteni" kicsípni magamat csak úgy, az ünnep, a család, az együttlét miatt. Mondjuk a lakásban nem hordunk cipőt, így magassarkú kilőve, és a férfiak vacsi után már meglazítják a nyakkendőiket, de a többi stimmel.
2012. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem öltözünk ki,24-én otthon kettesben melegitő+póló mint máskor,25-26 családlátogatás,oda olyan ruha mint amibe dolgozni is járok,vagy máskor bárhova,ez kedvfüggő,vagy farmer-szűk felső vagy szoknya-vastag mintás harisnya-felső.

De elegáns sosem,valahgy az elegáns ruhákra nem terveztek kiengedhető részt,hogy ne szoritson ha teleesszük magunkat..:D

2012. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Otthon tréningruhában karácsonyozunk! Ha átmegyünk anyósomékhoz, oda max. egy farmert, meg egy normálisabb felsöt felveszek.

Anyósom ennek ellenére egyedül otthon puccba vágja magát, körömcipöben flangál a lakásban.

2012. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem mondanám, hogy kötelező, de így szokás. Férfiaknak ing, hozzá illő nadrággal (nem farmer), nyakkendő már túlzás lenne, de akinek ahhoz van kedve, azzal sem lesz kirívó. Nőknek meg... hát ha nem is olyan, amiben mondjuk színházba járunk vagy hangversenyre, de mindenképp valami csinos, de ez lehet akár valami tunika is leggings-szel, csak tényleg az a lényeg, hogy nem olyan ruhában vagyunk ilyenkor, amiben hétköznap otthon tengünk-lengünk :)

Tudom, hogy sok embernek furcsa, hogy van, aki otthonra kiöltözik, elvégre otthon van, viszont én meg úgy vagyok vele, hogy otthon is lehet olyan alkalom, aminek megadjuk a módját.

2012. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
itthonra nem öltözünk ki. De a régi normális ruháimat hordom itthon, amit már dolgozni nem, szóval nem vagyunk topisak. Ha átmegyünk a rokonokhoz, akkor egy fokkal elegánsabbak vagyunk, de csak a fotózás kedvéért.
2012. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
16%
Én el sem tudnám képzelni, hogy mackóban karácsonyozzak, pedig nem vagyok egy nagyon öltözködős típus, de a karácsonyhoz mindig kiöltözöm. Blúz, szoknya, ékszerek, parfüm. Persze ünneplős ruhából is létezik kényelmes, én mindig úgy állítom a magamét össze.
2012. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
ahány ember annyi szokás :)
2012. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
42%
Mi mindig kiöltözünk. Én ilyenkor felveszek egy kisestélyit, ékszerkkel és magassarkúval, férjem is öltönyben van, a gyerekek is szép ruhában. Persze ezt csak szentestén. Ha megyünk vendégségbe, akkor is csinos ruhákat veszünk föl, de kicsit visszafogodtabban. Nálunk ez mindig így volt, a férjem családjában is. Nekem az a furcsa, ha valaki 24-én macinaciban meg mamuszban eszi a vajaskenyeret.
2012. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!