Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Karácsonykor kiöltöztök...

Karácsonykor kiöltöztök otthonra? (férfiaknak: öltöny, ing, nyakkendő? Nőknek: egybe ruha, magassarkú, ékszerek? )

Figyelt kérdés

Anyóséknál lakom, és itt minden karácsonykor ki kell rittyentenie magát az embernek.

Én úgy gondolom, hogy ez nem egy nemzeti ünnep, hogy fehér ing, zakó és a nőknek majdnem ugyan ilyen színű öltözék kötelező legyen.

Szerintem elég lenne egy egyszerű, egyszínű kötött pulóver, egy fehér póló, vagy piros... nadrág helyett harisnya + szoknya...

Ehelyett mindenki feszeng a ruhájában, látszik mindenkin, hogy nem túl kényelmes ami rajtuk van...


Kíváncsi lennék: nálatok mi a szokás etéren?

Számomra fura, hogy ezt az ünnepet, így akarják ünnepelni, aminek teljesen más módja(i) van(nak).


2012. nov. 30. 09:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%

Megkérdezhetem, hogy miért pontoztatok le? o_o

Én írtam, hogy nem tudom elképzelni, hogy mackóban karácsonyozzak? Mi ebben a probléma? Vagy a sértő? Én kicsi korom óta kiöltözök karácsonykor? Ez baj? Vagy az, hogy az ünneplő is lehet kényelmes?

2012. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok kiöltözni, hézköznap is mindig egy fokkal csinosabb vagyok pl az osztálytársaimnál, ilyen ünnepeken pedig kiteszek magamért, nem olyan szarkafajta módon, hogy minden, ami csillog, de egy csinos egyberuha, szép fülbevaló, elegáns smink, belőtt haj nekem alap. Már csak magam miatt is, jól esik kiöltözni, ha rajtam múlna, lehet, hogy nagyestélyiben ücsörögnék:) Sosem érzem magam feszengve, őszintén szólva kellemetlenebbül érezném magam, ha toprongyos lennék.
2012. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

lehet mi vagyunk a nemnormális család, bár a családunk összesen anyumból és belőlem áll :) az utóbbi években, mióta elhunytak a nagyszüleim, azóta nem rittyentjük ki magunkat. könyörgöm, minek? kettesben ülünk itthon a kanapén, forralt bor, filmnézegetés, nagy dumálások, aztán finom halászlé, székelykáposzta, sütik, szaloncukor.


mi örülünk annak, h együtt lehetünk, és végre egy jót beszélgethetünk egymással, mivel már régóta nem egyezik a lakcímünk :) aztán estefelé a párom is hazaérkezik az anyukájától, ő is megkóstolja a menüt (már ha még fér valami a pocakjába :) kis dumcsizás, aztán utána szépen nyugovóra térünk.

másnap reggel jóanyám visszatér szerető párjához, hogy eltakarítsa a romokat, amiket a fickó gyerekei, unokája hagyott maga után. :) najó, ez túlzás, de a lényeg, h nálunk alszik aznap este, aztán 25én hazavisszük.


komolyan én vagyok a proli, amiért az itthonüléshez nem vágom magam glédába? :) ez jó :)

2012. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"komolyan én vagyok a proli, amiért az itthonüléshez nem vágom magam glédába? :) ez jó :)"


Szerintem senki nem mondta, hogy proli, aki nem öltözik ki...

Viszont azt elárulom neked, hogy ahol a nagyobb család, 10-15 fő is összegyűlik, ugyanúgy örülnek, forraltboroznak, esznek-isznak, tévéznek, sütiznek és szaloncukroznak, mint ti ketten...

Csak amikor 100 kilométerről utazol oda, hogy láthasd a családod, mégsem melegítőben meg pizsamában mész.

2012. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

azért annyira neveletlen én sem vagyok, hogy ha vendégségbe megyek, akkor nem vágom magam puccba normálisan.


mondjuk örülök, h nem nyüzsög körülöttem egy halom ember még olyankor is, mert tuti idegösszeomlást kapnék. nekem a karácsony a pihenés, nyugalom ünnepe, amikor végre alhatok normálisan, szusszanhatok egy nagyobb hangvételűt, és nem kell folyton a munkán agyalnom.


szóval hálát adok az égnek, h nincs 100 tagú rokonságom, akikkel minden ünnepen kötelezően jópofiznom kell :)

2012. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
49%
És még én vagyok a bunkó, mert szeretek kiöltözni karácsonykor. Micsoda emberek vannak!
2012. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"szóval hálát adok az égnek, h nincs 100 tagú rokonságom, akikkel minden ünnepen kötelezően jópofiznom kell :)"


Ne haragudj, de én téged sajnállak, ha a rokonokat kötelező jópofizásnak veszed.

Normál esetben az ember örül, ha láthatja a hozzátartozóit és velük ünnepelhet. Miért lenne nekem teher az, hogy a nagynénikkel, nagybácsikkal találkozom, akikkel egyébként is havi szinten tartjuk a kapcsolatot? A családnak nem az ilyen sunyi széthúzásról kellene szólnia, hanem a közös ünneplésről, egymás iránti szeretetről.

Rosszul vagyok az ilyen emberektől, akik csak képmutatásnak és jópofizásnak tartják azt, hogy a saját nagyszüleivel, nagynénikkel/nagybácsikkal, unokatestvéreivel ünnepelnek.

2012. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nekem ez a fajta kiöltözés, főleg ha nem vendégségben van az ember, hanem otthon, a szeretteibél, mintha az Operabálba menne, túlzás. De nem is macinaciban vagyok. Kb. egy csinos szoknya vagy elegánsabb nadrág, csinos felső.
2017. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!