Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon miért kell...

Magyarországon miért kell mindenkinek a másikkal foglalkoznia? (tiszt. Kiv. )

Figyelt kérdés

Annyira nem értem ezt. (nem provokációnak szánom)


Munkám miatt már egy ideje Ausztriában élek, és itt egyáltalán nem ezt tapasztalom. Az emberek barátságosak, kedvesek, és egyáltalán nem foglalkoznak vagy panaszkodnak olyan miatt, ami nem rájuk tartozik. Nem kívánnak XY-nak rosszat, mert így-úgy néz ki vagy ilyen-olyan......


Ellentétben Mo.-n?

Mindenki azt lesi, hogy a másik mit csinál, hogyan öltözködik, ha X módon öltözködik akkor "fúj d*göljön meg", ha Y módon, akkor "sorkatonaságot neki", ha így viselkedik akkor azért "verjük meg", ha úgy akkor meg azért, stb....


Miért?

Miért ilyen az emberek mentalitása Magyarországon? Más országban is jártam Ausztrián kívül, és egyáltalán nem ezt tapasztalom. Amihez az embereknek személyesen nincs közük, abba nem avatkoznak bele, nem szólnak bele, nem szólogatnak be, nem szitkozódnak.


Magyarországon miért ilyen az emberek többsége, hogy mindíg a másik embert kell figyelni, a saját életével meg senki sem törődik?


2013. jan. 17. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Én meg nem akarok kötekedni, de most pont Te vagy az, aki panaszkodik és indulatok gerjeszt, teljesen feleslegesen.
2013. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy hete föltettek egy hasonló kérdést, talán segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2013. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem foglalkoznék velük, csak idegesít, hogy nem tudok akárhová úgy elmenni, hogy belém ne kössön valaki. Pedig teljesen átlagos vagyok.


És az ilyen emberek adnak hangot mindíg a leghangosabban a véleményüknek.

2013. jan. 17. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!