Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez nem volt...

Szerintetek ez nem volt illetlen dolog?

Figyelt kérdés
Nőnapon az egyik kedves osztálytásam korán bejött és minden lány padjára rakott egy kis csokit. Örültünk neki és mikor elkezdődött az első óra bejött a töritanárunk (ofőhelyettes és latintanár is egyben nekünk) és rögtön azzal kezdte hogy jaj ő nem nő vagy ő miért nem kapott csokit? meg hogy milyen dolog ez? szegény osztálytársam meg ott magyarázkodott hogy nem volt több a dobozban, aztán egy másik fiú adott neki valami másik csokit (nem tudom honnan szerezte) aztán lenyugodott a tanár. Szerintetek ez így nem paréjság? az oké hogy tisztelni kell a tanárokat de azért.. Vagy ez elfogadható viselkedés volt a részéről?
2013. márc. 10. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodj meg, a tanárok többnyire nem hogy példamutató, de leginkább bunkó emberek. Tisztelet a kivételnek, de abból a 100-150 tanárból akivel tanulmányaim során dolgom volt talán 25-30 akivel normális tanár-diák kapcsolatot lehetett ápolni. De amúgy az is lehet, hogy tudják mennyire mintagyerekek vagytok és csak szivatni akart titeket, osztálytársad meg nem vette a lapot.
2013. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De, illetlen dolog volt. Nem illik kikövetelni a köszöntést, megsértődni, cikis helyzetbe hozni a másikat.

Diplomával sajnos nem mindig párosul a műveltség.

Nagyon kedves osztálytársatok van! :)

2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Tőletek volt neveletlenség,hogy nem köszöntöttétek. Titeket még nem felnőtt mércével mérnek,így miért ne mondhatta volna meg,ezzel is tanított titeket,mit hogyan illik. Számára ez nem bunkóság,számotokra viszont nagyon is az.
2013. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna neki mondani hogy T. tanárnő azért nem kapott csokit mert akkora a valaga mint egy tehénnek és nem szeretnétek hogy tovább hízzon mert legközelebb azzal az orbitális hátsóféllel nem fog beférni a terembe. Fő az őszinteség, ha ő is az volt, legyetek ti is azok, ne kezdjetek el mentegetőzni, az a gyerekes...
2013. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat! 3. válaszoló! Én hadd ne legyek neveletlen, tudtommal lányként (nőként) nem az én dolgom felköszönteni más nőket! Csak átéreztem, milyen lehetett annak a srácnak, próbálkozott és nem jött össze.
2013. márc. 10. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: miért baj,ha gyerekes,hiszen ők GYEREKEK! Netán te is az vagy,azért írod?

Amúgy meg tudod,van olyan,hogy tanárunk,nevelőnk iránti tisztelet! A neveletlenség,sértegetés pedig nem egyenlő az őszinteséggel. Rád is rád férne némi nevelés még.

2013. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a 20:31, 73 %-osnak írtam.
2013. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer mindenki volt gyerek, én is, ezért átérzem amit a kiskölykök éreztek. Fenyegetéssel, bunkósággal nem vívja ki magának a tisztelet senki, legyen az rendőr, kiképzőtiszt, főnök vagy tanár - ilyen eszközökkel csak félelmet lehet kelteni. A tisztelet az amikor valakire felnézel, de legalábbis elismered az érdemeit.

Történetesen nem ismerem az adott tanárnőt, de találkoztam olyannal én is, aki egy boszorkány volt és mégis azt várta, hogy tiszteljék a semmiért - biztos azt hitte ez a nevelés.

Olyannal is aki szívatta a diákokat, de megtehette mert amúgy piszokul értett a szakterületéhez és tanultál tőle szakmailag és emberileg is - az ilyennek elnézi az ember.

Nem csoda különben, hogy az ilyen gyerekekből frusztrált, stresszelt felnőttek lesznek... http://www.youtube.com/watch?v=PQE3vcwU97g

2013. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennyivel normálisabb lett volna, ha a tanárnő mondjuk egy látványosan megjátszott szomorúsággal-humorral ütötte volna el a dolgot, hogy ő nem kapott csokit. Akkor a gyerekek is csak amolyan vicces-zavarba kerültek volna, és nem lett volna szégyen a fiú jószándékának a hozadéka. Meg lehet érteni a tanárnő negatív lelkiállapotát, hiszen biztos rosszul esett neki, hogy kimaradt a nőnapi köszöntésből, és nyilván nem színész, hogy ezt el tudja palástolni. De bánni nem tud a gyerekekkel, az biztos, mert ezt nem így kellett volna kezelnie!
2013. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!