Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Senki nem vette észre ebben...

Attila_the_hun kérdése:

Senki nem vette észre ebben az országban, hogy Orbán Viktor Brüsszelben olasz nemzeti színekben képviseltette magát? Ugyanis olyan kokárdát viselt a mellén, ami nem tartozik egyetlen magyar elfogadott kokárdához sem.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2013. márc. 14. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva bár ez lenne a legnagyobb gondom Orbán Viktorral.

Ha normálisan mennének a dolgok, tőlem akár fűszoknyában is beszambázhatna Brüsszelbe.

2013. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan én még nem is láttam helyesen varrott kokárdát emberen. A köztudatban már sokkal inkább a kívül piros terjedt el, így tulajdonképp abból a szempontból jól viselte a kokárdát, hogy a magyar emberek 90%-a akkor nézne rá furcsán, ha helyesen varrottat venne fel.
2013. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még én sem láttam senkin sem helyesen varrott kokárdát. Szerintem ő is csak előszedte azt ami volt, feltűzte azt ment.
2013. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én sem láttam senkin, és szerintem szebb is a kívül piros. De ez már csak egyéni vélemény.
2013. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csakhogy Viktor abszolúte rosszat hord. Hát nem látjátok a képen? Zöld-fehér-piros mind a kettőnek a sorrendje. Ez az Olasz zászlóé.
2013. márc. 15. 01:30
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Minden más vízszintes trikolórral megáldott nemzet is hajlik erre a sorrendre. Nem kell nekünk sem az olaszokra tekintettel lenni.


Amúgy meg ki a ... O. Viki mit csinál?

2013. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Jajj ez már nevetséges. A nemzet 98%-a ilyen színsorrendben hordja a kokárdát, de ha Orbán csinálja, az már szemet szúr. Nekem pont az szúrna szemet, ha kívül lenne a zöld. Általában az emberek azért szoktak ebbe belekötni (a kérdésed alapján te is ebbe a csoportba tartozol), mert úgy akarják bizonygatni, hogy ők intellektuálisabbak, hogy ők helyesen hordják. Népiesen ez az okoskodás :) És aki ezzel fitogtatja a tudását, az szerintem azért teszi, mert nem tudja mással.
2013. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Magyar Királyi Honvéd Légierő sem a heraldika szabályai szerint használta a "kokárdás" felségjel felfestését (matricáját), hanem annak "Szendrey-változat"-át:

[link]

A bibi az, hogy ez az olasz trikolór kokárdás elrendezése a heraldika szabályai szerint:

[link]

A hagyományos, urban legends változat szerint M.R.Štefánik tót politikus olasz felségjelű gépét 1919-ben Pozsony mellett a csehek azért lőtték le, mert magyar gépnek nézték. (Igazság szerint pilótahiba volt, egy alacsony magasságban végrehajtandó fordulóban túlságosan bedöntötte a gépet, amely alól "kiszaladt" a felhajtóerő.)

2020. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!