Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mir jelent, hány évet takar...

Mir jelent, hány évet takar az "egy generáció" kifejezés?

Figyelt kérdés

Nem tudom hova rakni ezt, hogy például "ilyen tehetség, generációnként egy születik" meg hogy "az már letűnt generáció"... Hány évet jelent?

Mert h minden nap, minden évben születnek emberek... az osztályok minden évben indulnak, minden évben végeznek az iskolákban... Mégis akkor hogy kell ezt a bizonyos Generációt érteni?



2013. márc. 27. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én olyan 15-20 évet értek alatta. Pl. a mai 25 és 15 évesek között óriási különbség van. A gyerekkoruk, oktatásuk teljesen más volt. Vagy elnevezhetjük a generációkat a politikai helyzet alapján, pl. Ratkó-korszakban születettek is egy generációt alkotnak.
2013. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb. 20 év
2013. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában amíg egy csecsemőből önmagát eltartó felnőtt lesz.

Tehát: gyerek, szülők, nagyszülők 3 generáció.

2013. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy amíg egy született gyermeknek saját gyermeke lesz. ez kb. 20-25 év, normális esetben.
2013. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen szövegkörnyezetben a generáció az emberöltő szinonímája, tehát durván hatvan évet takar.
2013. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!