Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik tenni ilyen helyzetben?

Mit illik tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Bejön a munkahelyre egyik férfi munkatárs, s megjegyzi "Ma nagyon jól nézel ki". A bökkenő az, hogy melletted áll egy munkatársnőd is, és így nem tudod eldönteni, hogy a bók végülis melyikőtöknek szólt. Megköszönöd, és így benne van a pakliban, hogy leégeted magad, mert esetleg nem neked szólt, vagy inkább hallgatsz, de akkor viszont megeshet, hogy téged dicsért, és nem illik köszönet nélkül hagyni a bókot. Mit tennél?
2009. nov. 10. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor mondja hogy "Ma nagyon jól nézel ki" figyeld hogy kire néz!Ha rád akkor neked szánja ha a munkatársadra akkor neki.
2009. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, de ezt már lekéstem, mert épp papírmunkába temetkeztem, és miután elhangzott a bók azután néztem csak fel rá.
2009. nov. 10. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
visszakérdezel, hogy kicsoda. egyértelmű.
2009. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mosolyogj rá :) az vmilyen szinten köszönés is.
2009. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért egy mézesmázos "teiscicaaa" megoldaná a dilemmát örökre szerintem.
2009. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én simán megkérdezném, hogy ezt most kinek mondta. Vagy azt mondanám, "te is" és akkor azt mondhatom akkor is, ha a bók nem nekem szólt.

De ebben a szituban a pasi az udvariatlan, mert ha már illemről beszélünk, szerintem nem illik egy nőnek bókolni, amikor ott van egy másik is. (Főleg nem úgy, hogy ne lehessen érteni, kinek szól) Azt illene mondania, hogy "jól néztek ki" :P

2009. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!