Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az utcazenélés legális?

Az utcazenélés legális?

Figyelt kérdés

Megbüntetnek azért ha kimegyek az utcára, valami forgalmas helyet keresek, és elkezdek gitározni?

Na és pl... kirakom magam elé a gitártokot... aki úgy gondolja az dobjon bele valamit.... 1 pizzára :D :D

? :D



2014. jún. 13. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy kiülsz valahová gyakorolni, az legális.


Ha pénzért teszed, engedélyt kell rá kérni, azt hiszem, az önkormányzattól.

2014. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De.. hogy pénzért teszem.... pl az az én hibám, hogy kiteszem a tokot és dobálnak bele?
2014. jún. 13. 15:07
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jó kifogás. Úgysem hiszi el senki. Mert pl. eltehetted volna a tokot, mikor elkezdtek pénzt dobálni bele. Odaszólhattál volna, hogy vegye vissza, mert nem ezért csinálod. Innentől kezdve te ottvagy, zenélsz, cserébe pénzt fogadsz el. Tökmindegy, mllyen ártatlan képpel tagadod, hogy te nem is azért vagy ott, abszolút birságolható vagy.
2014. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
A tok kirakása ráutaló magatartás, hogy pénzt vársz, ez józan ésszel felfogható.
2014. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Mi van akkor, ha én kiállok zenélni, egy haverom meg mellettem ücsörög és olvas egy könyvet, és előtte van a gitártok? Nekem gitárom van tok nélkül, neki meg tokja gitár nélkül. (És ezt még akár számlával is tudjuk igazolni.)

Szóval ha én zenélek, és az ő tokjába dobálják az aprót, akkor is ráutaló magatartásnak minősül a dolog?

Mekkora az a távolság, aminek meg kell lennie kettőnk között, hogy ne minősüljön ráutaló magatartásnak?

Ha ez nincs megszabva, akkor ha valaki csak úgy elkezd zenélni az utcán, akkor elméletileg az összes olyan ember megbüntethető, aki Magyarországon belül tartózkodik, és nyitott gitártok van előtte? Akkor is, ha én Győrben muzsikálok, és ő meg egy szegedi padon ücsörög a gitártokja mellett? Mert az ugye azért elég nonszensz lenne...

2014. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Az utcazenészek általában kiraknak valamit, amibe a népek pénzt dobálnak. Ez lehet gitártok vagy kalap, vagy akármi.


Ha zenélsz és ezért pénzt dobálnak a tokba, akkor tökmindegy, hogy a haverod ül előtte könyvet olvasva, mert nyilván nem azért dobálják a pénzt, mert ő ott olvas, hanem azért, mert te zenélsz.

Vagy ha mégse, akkor az koldulás... :)


Miért ennyire büdös nektek engedélyt kérni?

2014. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként szánalmas, tipikusan magyar hozzáállás ez a "megoldjuk okosba'" jellegű kiskapukeresés, hogy "számlával igazolva" neked van gitárod, neki meg tokja...


Szerinted ki az a hülye, aki ezt beveszi? Miért nem vagytok képesek egyenesen, becsületesen, férfiasan felvállalni valamit? Vagy kértek engedélyt, vagy ha nem, vállaljátok a következményeket, hogy szabályt sértetek és nem megpróbáltok sunyi módon kibúvókat keresni. :(

2014. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

#7: Félreértesz :) Sosem utcazenéltem, nem is tudok zenélni. Pusztán elméleti alapon tettem fel a kérdésemet, mert egy orbitális nagy baromságnak tartom azt, hogy valaki ne zenélhessen a szabad ég alatt. Mindeközben nem kényszerít rá senkit, hogy pénzt dobáljon a tokjába, úgy meg nem lehet gyakorolni, hogy állandóan szaladgálni kell az emberek után, hogy "Hé, elejtettél egy huszast, tessék, visszaadom!"


Tehát nem kényszerítek rá senkit, hogy pénzt adjon nekem, azt ő a saját belátása szerint teszi. Szóval inkább azokat kellene megbüntetni, akik pénzt dobálnak a tokba, nem azt, aki csak játszik a hangszerén a saját maga szórakoztatása céljából. Sőt, ha eleve nem az enyém a tok, akkor nyilván a bele dobált pénz sem, semmi közöm hozzá. Szóval abszolút érthetetlen, hogy miért engem piszkál a rendőr, mikor én csak muszikálok, mivel a muzsikálás nem illegális...


De fordítsuk meg a dolgot: ilyetén el lehet lehetetleníteni bármelyik zenészt, aki közterületen muzsikál, hiszen csak egy ócska kalapot kell szerválni valahonnét, és leülni a zenész mellé, vagy nem túl messze tőle. Innentől pedig ki lehet terjeszteni ezt bárkire, nem csak a zenészekre, hanem mondjuk a kutyasétáltatókra, a padon csókolózó szerelmespárokra, a pihengélő nagymamára is. Elég csak mellé ülni egy kalappal, amit a földre teszek, és máris jöhet a rendőr megbüntetni a nagyit, mert nyilván pénzért szuszog, a kalap pedig egyértelműen a ráutaló magatartását jelenti. Azért ez így megint csak elég nonszensz, nem?

2014. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Értem, amit mondasz, de valószínűleg totálisan életszerűtlen a fejtegetésed és egy teljesen elméleti, valós életben extrémnek minősülő, amúgy meg nagyon sokadlagos jelentőségű problémán rugózol, nem gondolod? :)
2014. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Sceptic jól mondja, érdekes a fejtegetés, csak a hülye magyar inkább nyeli a sz-rt, mint gondolkodjon. Az egyszerűbb:)
2014. jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!