Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az iskoládban/egyetemeden mi...

Az iskoládban/egyetemeden mi a vélemény arról, ha egy lány sminkeli magát? Rá szoktak szólnia lányokra, esetleg lemosatják, stb? Ért-e emiatt negatív élmény? Kort is írj légy szíves!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 21:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Pár kérdéssel lejjebb a munkahellyel kapcsolatban is kérdeztem hasonlót. Egy cikkhez kellenének a tapasztalatok. Amikor én voltam középiskolás (kb. 10 éve), elvileg nem szabadott, rám szóltak, de amikor továbbra is sminkeltem magam, rám hagyták. Egyetemen sose volt bajom belőle, bár úgy láttam,nem szokás (BTK). Mik a Ti tapasztalataitok? Köszi!
2010. ápr. 18. 21:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában nem lehetett (6 éve végeztem) a körömlakkot lemosatták a sminkkel együtt, középsuliban a kutyát nem zavarta (akkor már lett tetoválásom és piercingem is, azért se szóltak) most szakmát tanulok nappalin, senkit nem zavarok a sminkemmel, meg egyéb dolgaimmal.

20/L

2010. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

általánosban még eléggé kinézik, ha valaki ki van sminkelve. 8-ban már elfogadják, de alatta még a gyerekek is megszólják.

13/L

2010. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tanáronként változó, van aki még az evést is elnézi és van akinél még köhögni sem lehet.A szigorúbb tanároknál még nem láttam senkit hogy sminkelte volna magát(vagy csak ügyesen csinálta:)A sminkelésért eddig 1 tanár szólt a lányokra , előbb csak rájukszólt utána pedig elvette a tükröket amit év végén adott vissza.Így a tanár év végére begyűjtött kb 10-15 tökröt :D amit miután visszaadta nem használtak az óráján.

16/F Info szak.

2010. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért vette el a tükröt, mert órán sminkelték, nézegették magukat? Az tényleg durva...
2010. ápr. 18. 22:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem durva. Elvégre az iskolai órán meg kell tisztelni a tanárt azért, hogy nem foglalkozunk mással az óráján. Tőlem még anno alsóban ilyen kis sellőfigurát vett el a tanítónéni, mert a padra kitettem, és elvonta a padtársam figyelmét. Ha sminkelni akar, tegye meg szünetben, ne órán.

Egyébként nálunk általánosban nem lehetett. aki körmöt akart festeni, max gyöngyházzal tehette meg.

Középiskolában már kissé elnézőbbek voltak, bár ott benne volt a házirendben, hogy kirívó öltözéket, stb. nem lehet viselni. sőt, lányoknak még színes kendőt sem a hajban, mert hogy az "sapka". (He?) Okj-s suliban meg rászóltak egy lányra, hogy kiteszi a mellét. Nagy melle volt, de nem tette ki.

Egyetemen mindent lehet.

2010. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Félreértesz, pont arra gondoltam! Hogy én sem értek egyet azzal, hogy ha valaki órán nekiáll sminkelni magát!
2010. ápr. 19. 12:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben szolid smink, hajfestés mehetett (persze nem órán!). A nagyon feltűnőekre rászóltak. Egyetemen senkit nem érdekel, ott már felnőtt emberek vannak. Legfeljebb magukban jegyzik mega csoporttársak vagy a tanárok, hogy ez is mekkora k...


22/L

2010. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy divatember, mégis felháborított, amikor egy tanár több száz fős egyetemi előadáson beszólt egy lánynak, amiért rózsaszín felsőt viselt. Vay a "pincér meg a k.urvája" történet szerintem minden egyetemen terjed valamilyen verzióban.
2010. ápr. 20. 14:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok, egyik sulimban sem emlékszem, hogy rászóltak volna arra, aki sminkelt, piercinget hordott, vagy egyéb. A legtöbb tanár csak mosolygott a nagyon extravagáns kinézeteken, ill. nyomott egy pár leégetős-poénos megjegyzést, de sose mosatták le, vetették ki, küldték haza az illetőt. Gimiben a mobil volt örökös probléma, azt a legelnézőbb tanár is elkobozta, ha nem tudták kúltúráltan használni, teszem azt sms-ezett órán.
2010. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!