Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az iskoládban/egyetemeden mi...

Az iskoládban/egyetemeden mi a vélemény arról, ha egy lány sminkeli magát? Rá szoktak szólnia lányokra, esetleg lemosatják, stb? Ért-e emiatt negatív élmény? Kort is írj légy szíves!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 21:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban nálunk még a színtelen körömlakkot sem engedték, sem a hajfestést, sem a fiúknak a fülbevalót (jó régen volt). Nem lehetett miniszoknyában és haspólóban mászkálni, volt, hogy hazaküldték ilyenkor az illetőt átöltözni.

Gimiben már nem szóltak bele a sminkbe, frizurába: ehhez hozzátartozik, hogy elég liberális szemléletű gimibe vetett a jó sors. :) Persze a kimázoltságot itt sem díjazták, de nem mosatták le, csak szóltak.

Egyetemen a tanárok beszóltak már nekem párszor, de mivel felnőtt ember vagyok, nem érdekeltek a megjegyzések. A tanár egyetemen eleve nem teheti meg, hogy lemosatja a sminkedet, ez törvénybe ütközik (ugye az egyetem nem "oktatási ÉS nevelési", hanem simán csak oktatási intézmény - felnőtt embereket nem szokás nevelni).

2010. ápr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A lemosatást nyilván az általános vagy középiskolára értettem:)
2010. ápr. 22. 01:03
 13/16 anonim ***** válasza:

általánosban az erős lakkokat lemosatták, meg a sminket is , de 7-ben a lakk már mehetett és 8-ban a smink is.

Gimiben csak akkor szólnak ha már megbotránkoztató valakinek az öltözködése/sminke. pl. osztálytársam kék-rózsaszín hajjal járkál, de nem szólnak neki, max. mosolyognak egy kicsit rajta, szóval elég liberális helyre járok szerencsére.

16/l

2010. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én most ált. isk. 8.-os vagyok, és SEMMIT nem lehet nekünk.

körmfestésért szólnak, sminkért szólnak, műkörömért szólnak, hajfestésért szólnak. (még ha mind szolid akkor is)

már nagyon idegesítő, mert emellett ugyanebben a suliban a 7. osztályosok már piercingel és sminkel járnak suliba.. nekünk meg nyolcadikban egy laza smink sem lehet.. de miért?

most azért mert ki van húzva alul a szemem, már nem fogok látni, vagy mi van??

Ja és hozzáteszem az összes tanár körmöt fest vagy műköröm) hajat fest és sminkel is..

:S

csak mi sz*punk

2010. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Húha, úgy látom itt szinte mindenkinél szólnak...

Nos, nálunk az egyik lány már 2.-ban (!) festette a haját. Egy másiknak negyedikben már műkörme volt, a körömfestés és a smink pedig teljesen általános már 5. óta. Inkább hadd ne mondjam hogy szokott felöltözni néhány közülük, és mégis, semmiért nem szólnak... Egyébként persze folyton megkapjuk, hogy ilyen rosszak, meg olyanok vagyunk, de a fent említett dolgokra soha nem tettek még megjegyzést a tanárok.


14/L

2010. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk még nyolcadikban is szóltak mindenért. Nem lehetett rúzst használni, csak színtelen ajakápolót. (Szájfényt sem)

Nem lehetett feltűnő ékszert viselni, a fiúknak fülbevalót. (Azért a kisebbség úgy érezte, ez rá nem vonatkozik.) Nem lehetett lakkozni a körmöt. (Csak farsangkor és osztálykiránduláson.) Hajfestésre, piercingre ekkor még senki nem gondolt. Tetkója sem volt senkinek.


Középiskolában egy bizonyos kivágásnál nem lehetett nagyobb kivágású felsőben lenni. Miniszoknya, nagyon rövid nadrág szintén tiltólistás volt. Műköröm, nagyon rikítóra festett köröm szintén. Nagy fülbevalók szintén. Rúzs szintén, sminket se nagyon szerették, meg azt, ha valaki bezselézte a haját. A lányok nem viselhettek kendőt a hajukban. Ellenben, ha nem túl durva színűre festetted a hajad, azért csak csúnyán néztek, de nem szóltak. Hamarabb szóltak, ha rágóztál szünetben, vagy órák után a biciklitárolóban. (Igen, rágó, nem cigi.)


Főiskola. Tök mindegy, hogy néztél ki, ha nem voltál meztelen és csendben voltál előadáson, akkor nem voltál zavaró elem. Egyért szóltak, ha vizsgára nem öltöztél ki. Tőlünk egy srácot hazaküldtek átöltözni, mert melegítőben, zokni-papucsban ment szóbelire.

27/l


Szerintem az általános iskola nem arra való, hogy smink- és divatbemutatót tartsanak a KISLÁNYOK.

2013. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!