Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszik hogy köszönetet...

Miért hiszik hogy köszönetet várok? És tényleg akkora dolog lenne?

Figyelt kérdés

Ma reggel magamhoz vettem a szomszéd elszökött kutyáját. Nem voltak otthon, minden be volt zárva, a számukat nem tudom, így kiírtam a kapura, hogy kiszökött a kutya és nálunk van. Egy yorkiról van szó, nem egy németjuhászról!

Most előbb jött a szomszéd és azzal indított rámripakodva hogy “most azt várod hogy megköszönjem, mi?”. Én meg mondtam, hogy nem várok semmit, itt a kutya, örülök hogy nem ütötte el senki (forgalmas utca).

Még soha nem beszélt velem ez az ember egy szót sem, miért feltételez bármi hátsó szándékot rögtön? Egyébként egy köztiszteletben álló emberke, akinek mindenki nyalizik a vállalkozásai és ismeretsége és pénze miatt. Elvileg tanult, intelligens emberként mutatkozik mindig, én ismeretlenül is azt hittem hogy nagyon okos és művelt.


2019. júl. 8. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellett volna mondani, hogy nem neki tettél szivességet, hanem a kutyának. A kutya meg már meghálálta a cukiságával.
2019. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Idióta. Jól tetted, hogy bevitted a kutyust. Ez egy barom, ne foglalkozz vele.
2019. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy idióta.

Gondolj arra, hogy nagy eséllyel megmentetted a kutya életét.

Én megköszönöm a szomszéd helyett. Köszönöm. :)

2019. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az nem köztisztelet. Sokkal inkább közfélelem. A viselkedése ehhez rímel is. A tanultság és az intelligencia és két dolog. Előbbit akár elhiszem, utóbbi kizárt.

Egyébkén igen, neki akkora nagy dolog. Ő nem tette volna meg. Valójában nem is ért, te miért. A rádförmedés ezt a zavartságot tükrözte.

2019. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki nyalizik neki, és sok a pénze? Ez mindent megmagyaráz: az ilyen emberek el vannak szállva maguktól, beképzeltek és arrogánsak. Tulajdonképpen hatalmas az egója, azt hiszi, hogy ha valamit megköszön, akkor azzal együtt meg is alázkodik, és ezt a felfújt egója nem engedheti, ezért ilyen esetekben rögtön támad.


Pedig igazán megköszönhette volna, a legtöbb ember leszarja a másik kutyáját. Te jót cselekedtél, szard le, hogy ez a fa szfej mit mond. Az ilyennek mondjuk nem való kutya, nem is csoda, hogy az elszökött.

2019. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4


Ebben amúgy van valami... Számára természetellenes jót cselekedni mással, mások érdekét nézni, tulajdonképpen nem is tud ilyet elképzelni, magából indul ki, ezért feltételez hátsó szándékot.

2019. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!