Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az újszövetség értelmezhető...

Az újszövetség értelmezhető az ószövetségi utalások nélkül is változatlan értelmezéssel?

Figyelt kérdés
Kell oda az ószövetség, nélküle külön vallást ismertetne?

2019. dec. 17. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

Nem lesz más vallás, de igy lehet megérteni a történéseket.

2019. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Fontos része az ószövetség
2019. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Bármi értelmezhető. Ehhez bölcsesség kell. Ha én azt mondom jó, egy átlag embernek valami pozitívság érzez ugrik be, egy bölcsnek pedig egy eufórikus leírhatatlan érzelemsús lét, isten világa.
2019. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Önállóan is értelmes, bár így Jézus igaz tanítását tartalmazza. Az elferdített értelmezést az ószövetség adja neki. A kettő együtt egy hamis vallást ad ki, sem Jézus, sem Ábrahám vallását nem tükrözi.
2019. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mármint a tömegmészárlások, a pedofília, a szodómia?


Ja, nem...

2019. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 KZitus ***** válasza:

Szia

Szükség van az ószüvetségi utalásokra, histen Krisztus us sokat idézett belőle,hasonlóan Péter, Pál, János, Júdás is a leveleikben. A legfontosabb érvet Pál apostol írta le:Róma 15:4

"Mert mindazt, amit régebben megírtak, az oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen."

Az ószövetség növeli a teljes Bibliába vetett hitünket.

2019. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pál a Rómaiak beépített embere volt. A pálfordulás sem véletlen. Hatalmas szerepet kapott az új római vallás megalkotásában, amiben felhasználta Jézust eszközként. A vallási, politikai és pénzügyi hatalom Rómát örökre bepozícionálta, még a bukás ellenére is csúcson van a mai napig.
2019. dec. 19. 16:45
 8/18 KZitus ***** válasza:

#7

Húúú de elengedted fantáziádat!!!

Egészen másat ír a Biblia erről! Azt írja Saulról(a későbbi Pálról):

"Mikor már úton volt, és közeledett Damaszkuszhoz, hirtelen világosság ragyogott fel körülötte az égből. Erre ő a földre esett, és hallotta, hogy egy hang így szól hozzá: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” Ő ezt kérdezte: „Ki vagy, Uram?” Az így szólt: „Jézus vagyok,+akit te üldözöl." Cselek.9:3-5

később:

"Anániás azonban így válaszolt: „Uram, sokaktól hallottam erről a férfiról, hogy mennyi ártalmas dolgot tett a tanítványaiddal Jeruzsálemben. Itt is felhatalmazása van a magas rangú papoktól, hogy letartóztassa mindazokat, akik segítségül hívnak téged.” Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert kiválasztottam őt, hogy tanúskodjon rólam a nemzeteknek és a királyoknak, és az izraelitáknak is. Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.” Cselek. 9:13-16

És Pál apostol azt tette amivel Krisztus ezekben a versekben megbízta.


Te pontosan az ellenkezőjét állítod!

Akkor most kinek van igaza? Neked, vagy Krisztusnak?

2019. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Jézus hangját epilepsziás roham közben halotta Saul. Erről tanuskodnak a tünetek, fejfájás, éles fény, ideiglenes vakság, hallucináció. De Saul okos volt, s mint kiváló ügynök, a belső körbe csak egy jó kis sztorival épülhetett be. Mi lenne jobb, mint Jézus megbízása?


Hogy kinek van igaza, nekem, vagy Jézusnak? Jézus igazat mond akkor is, ha valaki csak kitalált szöveget ad a szájába? Nekem biztos, hogy nincs igazam. Nem is lehet egy ilyen témában, ahol eleve hazugságokra épül tudásunk.

2019. dec. 23. 09:22
 10/18 KZitus ***** válasza:

# 9

Mondom én, hogy nagy a fantáziád! :-)

Na de komolyan. A Cselekedetek könyvét, amely Saul(Pál) történetét elmondja Lukács írta. Ő az egyetlen, aki orvos volt a bibliai írók közül. Ha megfigyeled a Lukács evangéliumát, ő az egyetlen aki a legtöbbet foglalkozott Krisztus gyógyításaival,mert nem csak apostolként, és íróként foglalkoztatta, de orvosként is.

Nos ha tényleg olyan "betegségei" lettek volna Saulnak, mint amelyeket te tulajdonítottál neki, akkor hodd el, azt Lukács tőled sokkal részletesebben leírta volna, mint szakember! Deő egészen másképpen látta, és írta le az esetet:

Cselekedetek 9:3-4

"És amint méne, lőn, hogy közlgete Damaskushoz, és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül a mennyből: És ő leesvén a földre halla szózatot, amely ezt monja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?"

Később maga Pál apostol is elmondja hogyan is történt vele:

Cselekedetek 22:6–9

"Miközben úton voltam, és közeledtem Damaszkuszhoz, déltájban az égből hirtelen nagy világosság ragyogott fel mindenütt körülöttem, mire én a földre estem, és hallottam, hogy egy hang így szól hozzám: »Saul, Saul, miért üldözöl engem?« Így válaszoltam: »Ki vagy, Uram?« Ő így szólt hozzám: »A názáreti Jézus vagyok, akit te üldözöl.« Akik pedig velem voltak, látták ugyan a világosságot, de a velem beszélőnek a hangját nem hallották."

2019. dec. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!