Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva vajon bejuthattak...

Ádám és Éva vajon bejuthattak a mennyországba? Van errőp bármi infó?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 11:56
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
30%

Amennyiben való személyként értelmezzük őket, igen, volt rá esélyük nekik is, hiszen életük során megtérhettek.

Viszont többnyire csak szimbólumként értelmezzük, például ádám nem egy név, hanem azt jelenti férfi.

2020. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
Ha bejutottak, akkor rajtuk kívül még nem sokan voltak ott.
2020. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim válasza:
Tekintve, h az Írás szerint Kirsztus az első aki bejutott, nem valószínű.
2020. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

#1

Igen, a kérdés szempontjából most maradjunk a valós személyként való értelmezésnél.


#2

Hát, valahol mindenki kell hogy első legyen :D


#3

Mire gondolsz konkrétan?

2020. jan. 17. 13:01
 5/54 anonim ***** válasza:
49%

"Van errőp bármi infó?"

Nincs. Véleményem szerint: ha bűngyűlölők voltak és a lelkiismeretükre hallgattak, akkor üdvözülhettek

2020. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
78%

"Tekintve, h az Írás szerint Kirsztus az első aki bejutott, nem valószínű."

Miért? Az összes ószövetségi szent Krisztus után jutott a Mennybe. Krisztus nyitotta meg mindenkinek

2020. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
0%

Van információ.

(1Mózes 3:19) 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”

Ádámék, Tökéletesek voltak, és ilyen módon vétkeztek, Sátánhoz hasonlóan, a halál várt rájuk. Az utódok érdekében rendelkezett Isten Jézus megváltásáról, igy semmi esélyük sem volt, hogy bármilyen kegyelmet kapjanak.


Jézus szavaival élve, Isten itélete alapján nem juthattak a mennybe. Az emberek nem onnan jöttek, és nem is mehetnek oda.

(János 8:22, 23) . . .” 23 Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az emberek Földi rendeltetésüek. Az örökéletet ebben a módban kapták volna, illetve kapják majd.

(Kolosszé 1:18) . . .a halottak közül az elsőszülött, hogy ő legyen mindenben az első.

A Feltámadásban pedig Jézus az első, senki nem előzhette meg ebben sem.


Az tény, hogy az újszövetség által némelyeknek lehetősége adódott, hogy Jézus társkirálya legyen a messiási királyság ezer éve alatt, ezért ez nem mindenkire vonatkozik.

Eredetileg nem volt, és nem is lesz szándéka az embert az égi életre vinni, mivel maga a halál sem lesz.

2020. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

#7

Tökéletesek nem lehettek, hisz bűnbe estek.

A megváltás miért ne vonatkozna rájuk?

2020. jan. 17. 13:52
 9/54 anonim ***** válasza:
0%

"Az összes ószövetségi szent Krisztus után jutott a Mennybe. Krisztus nyitotta meg mindenkinek"

(Ézsaiás 26:19) 19 „Élni fognak halottaid. Holttesteink feltámadnak. Ébredjetek és örömmel kiáltsatok, ti porban lakozók! Mert harmatod olyan, mint a mályva harmatja, és a föld világra hozza a tehetetlen halottakat.


Az héber időkben élők, a Földi feltámadásban fognak részesülni az igéret alapján. Addig a "porban lakoznak", vagy is halottak, és ebben az állapotban fognak feltámadni.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.


Jézus halála után csak azon némelyek fognak égi életre támadni, akikkel szövetséget kötött a királyságra, illetve akit az Atyja meghiv erre. a vers azt mutatja, hogy az újszövetség alapján tartanak ki Jézushoz hasonló próbákban:

2020. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ha nem lettek volna tökéletesek, akkor semmilyen jog alapja nem lehetne Istennek büntetést kiszabni. Az élethez való jogosultságuk addig volt érvényben, amig elfogadták Isten vezetését, és az elvárásokkal összhangban éltek.

Isten, kitünő teremtést hozott létre, hiányosságok nélkül.

A megváltás ténye pedig a helytelenségük után született, és nem előtte. Ezért csak az utódokra vonatkozik, azok közül is igen kevesen vannak, ahogy Jézus elmondta.

Ha nem nyultak volna a Fához, akkor nem haltak volna meg, ez volt az egyetlen kikötés. Mai napig is itt élnének a Földön, és a jelenlegi élet sem ilyen volna.

2020. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!