Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva vajon bejuthattak...

Ádám és Éva vajon bejuthattak a mennyországba? Van errőp bármi infó?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 11:56
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:

#10

A tökéletesség fogalma azt takarja, hogy valami az adott célját hiba nélkül, a lehető legjobban ellátja.

Hogy Ádámékat tökéletesnek hívod, azzal a gyakorlatban azt jelented ki, hogy Isten direkt bűnbeesésre teremtette őket.

2020. jan. 17. 14:11
 12/54 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt jelentem ki. Nem olvastad el a mondataimat.

Ha igy lett volna, nem lehetne felelősségre vonni a Tetteiért, és semmilyen büntetésre nem jogosult.

Ezt Te gondolod annak.

Isten megfelelően hozott létre mindent, nem teremtett semmit hiánytalanul. A Tökéletes Isten nem hozott létre semmit, amiben hiba lenne.

2020. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

#12

Nem konkrétan jelented ki, hanem ezt jelenti, amit mondasz.

Ha valami nem felel meg minden szempontból a céljának, amiért létezik, akkor nem tökéletes. Azaz ha hibázik, akkor nem lehet tökéletes.

Vagy ha a hibával együtt tökéletes, akkor a hiba volt a cél.

2020. jan. 17. 15:53
 14/54 anonim ***** válasza:
0%

Nézd kedves kérdező. Az ember is, mint minden más hibátlan volt.

Ha Te nem igy látod, a Te dolgod. Sajnálom, hogy Istent teszed felelőssé az ember butaságáért.

Ettől függetlenül az ember semmilyen módon nem jogosult az égi életre. Isten az embert a Földre teremtette, a környezete rendeltetése szerint. Az angyalokat pedig abban a formában, ami oda fentre szól.

2020. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

#14

Nem rémlik hogy hibáztattam volna bárkit bármiért. Csak azt a tévedést cáfoltam, amit állítottál.

Gondolom ez valami szektás tanítás lehet.

2020. jan. 17. 16:17
 16/54 anonim ***** válasza:

Csak a mostani alakja az univerzumunknak, ami csak egy idővonal, 14 milliárd év körül van. Szerintetek komolyan csak létezer éve, és pont e idővonalhoz viszonyítva ennyi, van 'nyitva' a menyország?

Kezdjük a ténnyel, hogy onnan eredünk. Az előbb volt nyitva, mint a létezés kezdete.


Ádám és éva rég éltek, azóta már messze járnak felettünk. Már régen bejutottak, igen.

2020. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:

"Nem rémlik hogy hibáztattam volna bárkit bármiért. "


Az állitásod szerint nem lehetett tökéletes ha hibázott. Illetve direkt Isten bűn céljával alakitotta igy. Akkor Isten vonható felelősségre, hogy igy alakult. Ennélfogva az állitásodban az Isten az okozója annak, hogy igy történt.

Isten mindent megfelelően alkotott. Az ember a döntési szabadságát használta rosszul.

2020. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
0%

"Ádám és éva rég éltek, azóta már messze járnak felettünk. Már régen bejutottak, igen."


Isten nem hazudik, ennélfogva az állitásod ellene megy Isten tetteinek, és az emberek tájékoztatásának.

A Tájékoztatás szerint, az ember a földre lett létrehozva, a Föld alkotó elemeiből. A halálával pedig visszatért oda, ahonnan vétetett. Megszünt létezni, és prrá lett, nem ment sehova.

Az élet Isten ajándéka, és erre Ők méltatlanok lettek, igy semmilyen formában nem jogosultak az életre.

2020. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom ez valami szektás tanítás lehet."


Kedves Kérdező. Ezzel kapcsolatban, Isten szavából irtam bizonyitékot, vagy is Isten tájékoztatást nyújt, hogy mikor mi történik és miért.

Jézus Isten szavát jelentette ki igazságnak, tehát ez nem hazugság, igy nem lehet szektás, vagy elfogadhatatlan tanitás.

2020. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

#19

Isten hol jelentette ki, hogy Ádám és Éva tökéletesek voltak? Idézd kérlek, mert ilyet nem olvastam eddig. A Biblia szerint egyedül Isten a tökéletes.

2020. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!