Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta általános az egyszínű...

Mióta általános az egyszínű áldozás a Római katolikus egyházban a kétszínű helyett?

Figyelt kérdés

A Római katolikus egyház is rendszeresen idézi Jézus szavait miközben áldozáskor csak az ostyát osztják (a bort meg megtartják a papok maguknak).

János evangéliuma 6. fejezet:

(53) Jézus ezt mondta rá: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. (54) De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. (55) A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. (56) Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne.


Szerintem ez ellentmondás az egyház szavai és a tetti között!

Arra lennék kíváncsi, hogy ez mióta van így!



#áldozás #borostyán #egyszínű áldozás #kétszínű áldozás #bor ostyán
2022. jan. 8. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
A Római Katolikus Egyház a IV. századtól fokozatosan szakadt el az igazságtól, és fordult oda a hazugsághoz. A misézés mai bálványimádó és hamis gyakorlata (egy szín alatti úrvacsora, áldozati rituálé, nap alakú giccses tartóban tészta felmutatása, imádtatása a hívekkel) az ezredfordulóra alakult ki körülbelül.
2022. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Úgy a 10. századig a katolikusoknál is kb elképzelhetetlen volt a két szín alatti áldozás, de nagyjából a 13. századra megszűnt. Ennek legfőbb okának a hívek nagy számát adják, vagyis hogy egyre körülményesebbé vált a Vért úgy kiosztani, hogy az ne cseppenjen a földre, vagy valamilyen más módon kárt ne szenvedjen. Amúgy a kanál mellett elterjedt volt a szívószál használata is, higiéniai okokból.


Amúgy a II. vatikáni zsinat a gyakorlatot jelentős részben visszaállította, szóval ma is lehet kérni jeles alkalmakra (pl esküvő, felnőtt elsőáldozás, lelki gyakorlat stb) a két szín alatti áldozást, szóval nincs megtiltva. Illetve a betegek kenetének kiszolgálásánál is szoktak, sőt, olyankor van, hogy csak bort, mert lehet, hogy a beteg nem tud rágni.

2022. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Jav:


Úgy a 10. századig a katolikusoknál is kb elképzelhetetlen volt az EGY szín alatti áldozás

2022. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szp72 ***** válasza:
97%

Az egy szín alatti áldozás középkorban a járványok idején terjedt el, nem volt tanácsos annyi embernek egy kehelyből inni, és végül ez lett az általános.


Jézus szavaiban: "aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van," az "és" szócskát "és/vagy"-ként kell értelmezni, hiszen ezt is mondja: "Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér, aki e kenyérből eszik, örökké él." (Jn 6,51) Látható, hogy itt már nem szerepel a vér külön feltételként, ugyanis mindkét szín alatt az önmagát feláldozó teljes Krisztus van jelen.

2022. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Az a gond, hogy amit János evangéliumából idéztél az képletes. Azt jelenti, hogy aki egész életében Jézus szándékát követi és Jézusnak akar megfelelni, vagyis étele és itala az embernek.

Nem a kenyér és borivásról szól, semmi köze ahhoz. A kenyér és bor olyan étel és ital, mint az ásványvíz és piskóta.

2022. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amúgy én a mostani borokra allergiás vagyok, mert sok benne a penicillin. Borivás után allergiás prüsszögés jön rám. A kenyérbe manapság nem igazi kovászt raknak, egy az, megfájdul a hasam tőle. Sőt vannak glutén érzékenyek, ők sem ehetnek kenyeret.
2022. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szp72 ***** válasza:
74%

@ "Az a gond, hogy amit János evangéliumából idéztél az képletes."


"Erre vita támadt a zsidók közt: Hogy adhatja ez a testét eledelül? Jézus ezt mondta rá: Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital." (Jn 6,52-55)

2022. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

#6

Az áldozáshoz használt kenyér nem lehet kovászos, lásd Jézus is kovásztalant használt, ahogy a húsvéti pászka is kovásztalan előírás szerűen. Egyébként van gluténmentes változat is.

2022. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Baromság amit csinálnak. Nálunk az ortodox és még a görögkatolikus templomban is 2 szín alatt áldoztatnak. Ők meg tudják csinálni a katik még nem..
2022. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
A római katolikusok a bibliai úrvacsorából csináltak egy rejtett napimádást: kerek tésztát a nap alakú tartóba be, majd imádják a giccses tartót a benne lévő tésztával. Az ördög rászedte őket, mi ne legyünk részesei ennek a butaságnak.
2022. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!