Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel lehetne a vallással...

Mivel lehetne a vallással kapcsolatos veszekedéseket elkerülni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "szerintem"-mel. :D


Sokszor azt látom hogy a vallásos/ateista fél állít valamit tényként majd abba beleköt a másik fél (vagy a saját táborából valaki). Ez után pedig rendszerint a bizonyítás nélküli, sértődéses veszekedés jön amikor is mindenki kijelenti hogy már pedig biztosan neki van igaza.


Ha a kijelentéseket nem úgy tennék, hogy ők azt tudják, ők abban biztosak akkor sok veszekedést el lehetne kerülni. El kellene fogadni hogy a másik másban hisz.

Persze ettől függetlenül fel lehet sorakoztatni az adott oldal melletti érveket (hogy ő azért hiszi azt amit mert ... bizonyítékok vannak) de nem kell ráerőltetni a másikra hogy az valóbban igaz. Fel kell ismerni azt a pontot amikor már csak a nézetek különböznek és el kell fogadni hogy a másik azt hiszi. Ha valaki oda téved a kérdéshez akkor pedig el olvashatja a két fél érveit majd eldönti ő maga melyiknek fog hinni.

2022. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon egyetértek az elsővel. Az embereknek meg kell tanulniuk normálisan vitázni.
2022. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az se árt, ha békén hagyjuk egymást. Vitázni lehet, de ha úgy kezdjük, hogy "mit mond erről a képzelt barátod?", vagy "a pokolra kerülsz, mert nem hiszel", akkor abból max. indulat születik.

(Én egyébként vallásos vagyok. Se a vallás, se annak hiánya nem tesz jobb vagy rosszabb emberré.)

2022. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

"Se a vallás, se annak hiánya nem tesz jobb vagy rosszabb emberré"

Véleményed szerint ...

Szerintem Krisztus igencsak jobbá teszi az embert. Persze nem tudni, mit értesz vallás alatt. Ha nem tesz téged jobbá, akkor miért vagy vallásos?

2022. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Kettes válaszoló jó példa. Általában az ateisták keltik a feszültséget. Persze ez következetes, mert amúgy minek lennének a vallási rovatban

2022. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2022. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Leginkabb azzal, ha az emberek nem azzal foglalkoznanak, hogy mit gondol a masik.
2022. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem Krisztus igencsak jobbá teszi az embert. Persze nem tudni, mit értesz vallás alatt. Ha nem tesz téged jobbá, akkor miért vagy vallásos?"

A térkép sem juttat célba. Megmutatja merre menj, de ha nem arra mész, tökmindegy nálad van-e. És térkép nélkül is célba érhetsz. A vallás a térkép. Jobb ember akkor lehetsz, ha ez szerint élsz, de önmagában nem tesz jobbá.


Azért vagyok vallásos, mert Jézus az életem ura és uralkodója. Hiszem, hogy megváltotta a bűneinket. Hiszem, hogy Isten fia. Hiszem, hogy meghalt és feltámadott.

És ezt hitte az inkvizítor is, aki addig kínozta az eretneket, míg nem ismert be mindent, hogy máglyára adhassa.


Jobb ember lettem a hitem által, de nem a hit tett jobbá, hanem hogy aszerint akarok élni. Ellenben a szüleim nem voltak vallásosak, gyűlölték az egyházat, és mindketten remek emberek.

2022. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6.

A belinkelt kérdésnél nem elég hogy az 1. válaszoló által is felvetet szerintem -es dologra egy jó példa (mivel konkrétan tényként írja le amit gondol így provokálva az embereket) de még konkrétan célozza is a kérdés az ateistákat.


Tehát nem elég az hogy ha megtanulnának az emberek elfogadóan megfogalmazni a mondandójukat.

A linkelt kérdésnek az okát is fel kéne tárni és akkor még több veszekedést kiváltó okot találnánk.


Szóval miért jó a linkelt kérdés kérdezőjének ez a provokatív kérdés?

2022. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
72%

Szia

A legegyszerűbb, ha ebben is Krisztus példáját követjük. Nem tudom mennyire vagy járatos a Bibliában, de őt bizony a vallástudók és a farizeusok sokat provokálták kérdésekkel, próbálták vitába, és tőrbe csalni. Soha nem engedett, nem sétált bele ebbe a csapdába....Ő elmondta Isten álláspontját (amit Ő képviselt akkor itt a földön), azután engedte, mindenki olyan következtetést vonjon le, amilyet a szíve diktál. Soha nem vitatkozott senkivel!

Miért lenne NEKEM bármiben is igazam? Viszont ha valamilyen tanításra a Bibliából mutatok rá, minden embernek joga van elmondani a véleményét....vita nélkül.

2022. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!