Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézuska zsidó?

Jézuska zsidó?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 20:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim válasza:
29%
ja és szerintem nem Jézuska.. Jézus, a Krisztus
2008. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
70%
Az volt, de megkeresztelkedett. A tanítványaival együtt.
2008. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
85%
Mivel hogy amikor megszületett még nem voltak keresztények, így egyértelmű, hogy zsidó volt, hiszen az édesanyja, Mária is zsidó volt.
2008. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
81%
És kiskorában lehetett Jézuska
2008. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
90%

Azt nem tudom, hogy a héberek körében hogyan szólították a gyermek Jézust. Magyar versekben szokták Jézuskának hívni, meg a kicsi gyerekeknek mondják így a szülők, részben utalva arra, hogy ő akkor még egy pici baba volt, amikor megszületett, és általában a piciket becézik a szüleik, másrészt a kisgyerekekhez ez az elnevezés áll közelebb, és szerintem nem sértődik meg ezen senki, még a felnőtt Jézus sem. :-)


Az számít zsidónak, akinek az édesanyja zsidó, Mária zsidó származású nő volt, az ő gyermekeként született emberré Jézus, tehát zsidónak számított, kereszténység és keresztény keresztség csak azután lett, miután őt keresztre feszítették, meghalt, aztán a keresztény hit szerint feltámadt, majd elküldte a szentlelket a tanítványoknak. De hogy pontosan mikortól nevezik néven a keresztényeket, azt nem tudom, valahol biztos leírták történészek. Jézus viszont zsidónak született, zsidó volt emberi életében, mivel nem volt akkor még kereszténység, nem lehetett keresztény.

2008. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
70%
Azt hozzá kell tennem hogy az egész kereszténység alapja, a biblia, a zsidó nép történetét meséli el. Az elterjedö kereszténységnek ebböl a szemszögböl nézve nem sok köze van a korabeli 'pogány' európai vallási kultúrához. Tulajdonképpen jövevényvallás volt a kr.u. 2 századtól. Az antiszemitizmus alapja hogy a zsidó Jézust a zsidó nép vezetöi -korlátozott hatalmukat féltve- a rómaiak segítségével végeztették ki. A zsidó vezetök hibáztak, mert Jézus kivégeztetésével mártírt csináltak belöle, elindítva egy új vallás térhódítását. Ezt sok önkényuralmi rendszerben azóta is rendszeresen elkövetik. (lásd Che Guevara)
2008. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
65%

Akkor ezek szerint Isten is zsidó? :D

Mert ugyebár Jézus Isten fia..

2008. dec. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
54%

Egyfelől: Jézus egylényegű Istennel, tehát nem zsidó. A Biblia félig szól a zsidókról, másik része meg nem. Ádám nem volt zsidó, ezt jó ha eszetekbe vésitek :)


Másfelől: ezt nem tudom biztosra, de hallottam valahol, hogy a Talmudban Máriát gojimnak, gójnak nevezik. Azaz Mária nem volt zsidó.

2008. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen mindegy, hogy ki volt az apja, József, vagy Isten, a zsidóságnál az anyai vérvonal számít.
2008. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
66%
Igen, teljesen mindegy, de Isten nem zsidó, és Jézus == Isten. Mária sem biztos, hogy zsidó volt :)
2008. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!