Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik azok az indokok ami miatt...

Mik azok az indokok ami miatt káros vallásnak tartod a kereszténységet?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

A jézusi tanítás egy tiszta és hiteles út, azonban ez szervezetként, egyre hatalmasabbra duzzadva teljes zsákutca.

Ezt alátámassza a számtalan boszorkányper és gyilkosság, a Vatikán folyamatos botrányai, mint ők sikkasztás, pénzmosás, pedofília, ezek elsikálása néha sikeresen, néha sikertelenül. A kirobbantott vallásháborúk, a leigázott bennszülött törzsek és őslakosok, stb.....kb végtelen a bűnök listája.

Egy hierarchikus szervezetbe sokszor a hatalomvággyal és mohósággal megvert emberek mennek, akik a vallási részt csak maszlagnak tartják, és céljuk a hatalmi csúcs megszerzése, és ez sokszor sikerült is nekik az idők folyamán.

2022. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem hinném hogy egy vallást en bloc lehetne károsnak hívni. Inkább csak azokat a hívőit, akik már túltolják a fanatizmust. Mint pl a kreacionisták, akik habzó szájjal őrjöngenek a nekik nem tetsző tudományos eredmények láttán, vagy a Jehova tanúi féle szekták extrém viselkedése, amikor családokat szakítanak szét, a saját gyereküket hagyják meghalni, stb.
2022. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Itt van néhány indok:


1. A kereszténység egy elitista vallás (1Pt 2,9).


Ez az elitizmus a neoprotestánsoknál pedig nagyon magas szinten van. Ők tényleg valamiféle kiválasztott népnek hiszik magukat, a hiányosságaikat pedig nem látják meg.


2. A kereszténység más vallásokat ördöginek tart (1Kor 10,20), ami sértő másokra nézve.


3. A bibliai istenképről vallott általános felfogás, hogy Isten jó, vitatható. Lásd itt:


[link]


Ennek ellenére a keresztények folyamatosan a "jó Istenhez" imádkoznak.


4. A kereszténység azt az illúziót kelti az emberekben, hogy ők Istennek szolgálnak. Valójában azonban egy elkötelezett keresztény nem Istennek szolgál, hanem a felekezetének. De ezt nem veszi észre.


5. A kereszténység azt mondja a híveinek, hogy a kereszténység őket jobbá teszi. Valójában ez nem történik meg. A jó keresztény azért jó, mert alapvetően pozitív ember. A rossz keresztény meg alapvetően negatív ember.


Az pedig külön téma lenne, hogy bizonyos jó emberek a kereszténységre hivatkozva mit művelnek, műveltek.

2022. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
#3 Ezek az érvek jogosak, habár nem gondolom, hogy ezek bármelyike kizárólag a keresztény vallásra lenne jellemző.
2022. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

#4


Ez igaz, bár nem is írtam le mindent a kereszténységgel kapcsolatban. Jóval nehezebb ez a téma annál, minthogy egy kommentben lejegyezzek mindent.


#3 voltam.

2022. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 KZitus ***** válasza:
39%

#3

valóban jogosak az amiről írsz, még akkor is, még akkor is, ha ahogyan a 4-es írja ezek nem csak a kereszténységre jellemző.

Amikor a kereszténységről általában beszélünk, az nem azonos azzal a tanítással, amelyet Krisztus tanított, viselkedési formával, és azzal a vallással, amelyet létrehozott. Ez nem személyes véleményem, inkább Krisztus figyelmeztetése a híres hegyibeszédében: " Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?«+ 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!« Máté 7:21-23

2022. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

#6


Kzitus, véleményem szerint a Jehova tanúi - a te vallásod - az egyik legnegatívabb felekezet.


Ezt csak azért mondom, mert tisztában vagyok azzal, hogy a kereszténység hibáit magad is elismered, de a Jehova tanúival kapcsolatban már elfogult vagy.


A Jehova tanúi azt tanítják, hogy Isten csak őket támogatja, amely az elitista gondolkodásnak is egy szélsőséges hozzáállása. Rendkívül káros tanítás.


#3 voltam.

2022. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 KZitus ***** válasza:
0%

#7

köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet.

Számomra az a fontos, Jehova mit gondol rólam, rólunk. Ennek az egynek van jelentősége mindenki életében, életére. Elhiszi ezt valaki vagy sem, attól még Isten szava, véleménye nem változik ezen a téren

Kedves 7-es, a saját helyzeteddel, állapotoddal kellene foglalkoznod, mivel értem nem te fogsz megállni hamarosan Krisztus előtt. Mindannyian saját magunkért fogunk felelni, csak a saját gondolkodásunkat tudjuk Krisztus felé irányítani.

„Mindegyikünk önmagáról fog számot adni az Istennek” Róma 14:12 Te elhiszed ezt?

2022. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kzitus,


Te azt hiszed, hogy tisztában JHVH gondolataival, noha inkább arról van szó, hogy elfogadtál egy felekezeti èrtelmezèst. Fèlreèrtès ne essen, engem nem zavar, hogy te mit hiszel. De azèrt ne tűnjön úgy előtted sem, hogy èn JHVH gondolataival megyek szembe.


Nem valószínű, hogy Krisztus előtt fogok megállni, mert nem hiszek abban, amit a Biblia mond. De ha esetleg úgy lenne, akkor sem kell fèlnem.


Valláskritikus vagyok, de a munkásságomban nem csak a keresztènysèg iránti negatív emlèkek motiváltak, hanem az is, hogy az embereknek egy alternatívát mutassak erről a kèrdèsről.


Ha van valamilyen Isten talán a gondolkodókat szereti igazán azok helyett, akik alávetik magukat a feleketeknek, ès kritika nèlkül elhisznek mindent.


Üdv.

2022. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
*felekezeteknek
2022. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!