Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vállalható-e az alább idézett...

Kürasszír kérdése:

Vállalható-e az alább idézett álláspont? Hívő keresztényekhez szól a kérdés.

Figyelt kérdés

AZ ÁLLÁSPONT: "Az én szememben az abortusz ellenesség bőven nagyobb bűn, mint maga az abortusz, mondom ezt hithű keresztény, konzervatívabb beállítottságú családban felnőtt, a családtagokhoz hasonló emberként."


Az állítás megfogalmazója magát hithű, keresztény, konzervatívabb beállítottságú embernek tartja.


Ugyanakkor totálisan ellentétes az abortusszal kapcsolatos álláspontja a hagyományos, az abortuszt ellenző keresztény tanítással és felfogással.


Erkölcsi szempontból nagy bűnnek tartja, ha valaki akár etikai, akár mély, keresztény világnézeti megfontolások alapján ellenzi az abortuszt.


Mennyire elfogadható keresztény szemmel az állítást megfogalmazó nézete?



2023. jún. 20. 19:52
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/164 anonim ***** válasza:
76%

A szabad akarat illúzió.


Innentől kezdve voltaképpen semmi értelme a vitának.


Pl, ha én előre tudtam volna, hogy milyen életem lesz, azt választottam volna, hogy ne szülessej meg. De nem tudom róla, hogy kérdezték volna a véleményem vagy az akaratom.

2023. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/164 anonim ***** válasza:

#159 "hol lehet elvetetni a 24. terhességi héten túl Európában?"

Hol írtam, hogy lehet? Te írtad, hogy 14 hét után.. Én erre írtam, hogy 24. Ne kössél bele olyanba, ami nincs.

2023. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/164 anonim ***** válasza:
61%
162 hagyjad, egy ilyen szerencsétlen kis trollnak nem lehet elmagyarázni semmit, mert fejben nem elég érett ahhoz se, hogy megértse, hogy az 1+1=2
2023. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/164 anonim ***** válasza:
75%
#163 tudom, én is találkoztam vele, telespammeli az összes abortusszal kapcsolatos kérdést, terel, olyan dolgokba köt bele, amiket nem is írt senki, állítja, hogy ilyen egyetemet végzett, meg olyat, közben a kérdés lényegét nem fogja fel, költ magának másikat, és azzal vitatkozik. Tényleg nem stimmel vele valami.
2023. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!