Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egyházi iskolában, ahova...

X0 kérdése:

Ha egyházi iskolában, ahova csak hívőt vesznek fel, valaki azt mondja nem hisz akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Én már rég kijártam, csak kíváncsi vagyok. Tehát adott egy eleve egyházinak alapított iskola, tehát nem arról van szó, hogy az egyház átvette egy állami vagy önkormányzati iskola fenntartását. Ide lelkipásztori vagy papi ajánlás kell a felvételihez, ezek szerint akkor csak hívőt vesznek fel. Valaki a szüleinek nem merte elmondani hogy nem hisz, és oda jár: már rég felvették, folyik a tanév. Ekkor ha azt mondja soha nem is hitt, csak megjátszotta? Vagyis elmondja az igazat. Mondjuk osztályfőnöki órán, az egész osztály + az osztályfőnök előtt. Ekkor mi lesz? Én annak idején néhány mellettem ülőnek mondtam el, és úgy néz ki tanárig nem jutott el, meg a többi osztálytársamhoz se. Azt hitték az ateista egy szekta, tőlem tudták meg hogy azt jelenti nem hisz Istenben. A szüleimig se jutott el. De ha valaki nyíltan megmondja a tanároknak? Akkor mi lesz? A hittan kötelező volt: akkor államiban még nem, az erkölcstan se. Mindenkinek a vallásának megfelelő hittanra kellett járni. Mi van ha azt mondja valaki hogy akkor őneki ateista hittant biztosítsanak? Elő volt írva, hogy kötelező konfirmálni, vagy a konfirmációnak az ő vallásabeli megfelelőjét megcsinálni. Mi van ha erre megkérdezi, hol lehet ateistának konfirmálni? Mert a szabály szerint neki nem kell reformátusnak, evangélikusnak, baptistának, stb. konfirmálni, se katolikusnak, ortodoxnak bérmálni, hanem ateistának kell. Köszi a válaszokat!

2023. júl. 3. 20:40
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
100%
Én is egy ilyen suliba járok, és több osztálytársamrólt tudom, hogy csak a szüleik miatt mentek és nem is hisznek igazán. A tanárok csak szimplán szomorúak lenének, de emiatt nem kapna semmilyen büntetést.
2023. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!