Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy és mikor jelent meg a...

Hogy és mikor jelent meg a Szentlélek? Egyáltalán ki "ő"? Miben különbözik Istentől?

Figyelt kérdés

2023. szept. 15. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A szentlélek már a teremtésnél is jelen volt, "Isten szelleme lebegett a vizek felett."


Mint a filmekben a démoni megszállás, amikor egy lény átveszi az irányítást a tested felett. A Szentlélek is rászáll a kiválasztottakra és segíti őket küldetésük végrehajtásában.

Keresztények Isten 3-dik személyének, zsidók Isten energiájának, muszlimok Gábriel arkangyallal azonosítják a soha meg nem testesült szellemet.

Jézus után a Szentlélek kiáradt és a Jézust követőket segíti, hogy üdvözülhessenek a bűnös életük után.

2023. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem különbözik Istentől, hanem Isten harmadik személye, aki az Atyától és a Fiútól származik. Létezésének nincs időbeli eleje és vége.
2023. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
26%

Szia

Ezt írja a Zsoltárok 90:2 Istenről: "...öröktől fogva Isten voltál, és mindörökké az leszel." Mivel a szentszellem Isten része, Istenhez tartozó, tehát azóta van, amióta Isten létezik, "öröktől fogva...mindörökké".

2023. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%
A Szentlélek már az idők kezdet előtt is létezett. Ő a Szentháromság harmadik személye. Híveinek ajándékait osztja, segíti a kísértésekben. Ma is működik, Isten népét igazgatva, 7 szent ajándékát osztogatja, karizmákat ad. Bővebben bármilyen keresztény oldalon találsz Róla információt.
2023. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Alapszabály:


Isten nem ember s ezért emberi fogalmakkal nem megmagyarázható.


Isten a lénye teljességét nem nyilatkoztatta ki s így meghatározhatatlan.


A Biblia szerint egy Isten létezik. Ebből következik,hogy NINCS 3 isten.


Az "Atya" az Isten teljessége,a "Fiú"az Ő kibocsájtott lénye része úgy,mint a számunkra elkülönített(szent)Szellemisége.


Mivel Isten örökkévaló,mindhárom megnyilatkozása is örökkévaló.(Lénye egyik megnyilatkozásának sincs eredete.)


Az Atya kibocsájtotta önmagából lénye egy darabját,hogy emberként köztünk élhessen és meghalhasson értünk. Jézus letette az életét,de mint Isten lénye egy darabja fel is vette azt minden közbeavatkozás nélkül.

2023. szept. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5#


"fel is vette azt minden közbeavatkozás nélkül."


Ez egy kicsit sántít nem?

2023. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Isten kiáradásáról van szó. Az ami áthat.


Amennyiben a mennyország, Isten, viszonyulasairol gondolkoztok, mindig az azonosságot keressétek, ne szétválasztást. Így hát a Szentlélek nem különbözik és Krisztus sen különbözik, hanem az isteni dolgokat a Szentlélek ereje tartja egységben Istennel.

2023. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.Hsz!


Isten Lelke megtestesült egy galamb képében,Jézus bemerítkezésekor.

2023. szept. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6. Hsz!


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.Senki sem veszi azt el én tõlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól."(Jn 10:17,18)

2023. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!