Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért akarnak...

A keresztények miért akarnak folyamatosan téríteni? Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 21:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
61%

Keresztények! Hivők, hitetlenek, ateisták! Mindenféle -isták, -usok! Mindenféle vallásúak és vallástalanok!


Mindegyikünk megtudja a végén az igazságot. Az igazság pedig egyértelmű lesz. Van, akinek már most is egyértelmű, hogy mi az igazság. Az élet az igazság. Az ember pedig sosem lehet elég igazságos. Mindenki a saját igazságában hisz. Mindenkinek a saját döntése, hogy kinek az igazságát teszi meg igaznak. Mindenki megszületett és minden ember teste leáll egyszer.

Mi értelme az életnek, ha az ember nem nem döntheti el magában, hogy mi az ő saját igazsága, saját maga hajtóereje. Mind emberek vagyunk, ugyanolyanok ám de mind különbözők. Nem lehetséges két teljesen azonos életút, ugyanúgy nem lehetséges két teljesen azonos életigazság sem.

Emberek vagyunk. Mind különbözők, ám mind rendelkezünk ugyanazokkal a lelki értékekkel.

Az vesse az első követ, aki senkinek és semminek nem hisz, még a saját érzékeinek sem.

Bosszút pedig mindenki a saját haláláért álljon, de úgy, hogy életet teremt. A halál pedig minden teremtett életért a teremtetten áll majd bosszút. Nincs élet halál nélkül, ahogyan halál sem lehetséges az élet nélkül. Ez a létezés.


Mindenki abban higgyen, amit jónak lát. De, ha a hite nem eredményez pozitív változást, akkor rosszban hisz. Mindenki a saját hitét keresse meg. A hitet, melyből akkor is képes erőt meríteni, ha élve temetnék el egy koporsóban. Hiszen mind élve vagyunk eltemetve egy koporsóban, melyben jó esetben évtizedekig akár száz évig is eléldegélhetünk. Ez az ember teste.

A hit pedig az a reményekkel teli meggyőződés, hogy élve kerülünk ki ebből a koporsóból.


Én abban hiszek, hogy így vagy úgy, de Krisztus fogja kinyitni a koporsó fedelét és élni fogunk. Ez a szabadság és ez az élet.

2023. okt. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
25%
A közkeletű metafora alapján a keresztények azért próbálnak téríteni, mert azt hiszik, hogy rohansz a szakadék felé, és te is szólnál, ha ezt gondolnád.
2023. okt. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

#6

Hirtelen igaz lett a sztori ahogy el kezdtél hinni benne?


Ez kb. minden vallás és árverés valaha.

2023. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
51%

#12

Nem is metafora, mert szó szerint meg van említve és kötelezően tartozik ez a keresztény hithez.


Szóval kedves kérdező, ez ennyi.

2023. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%

#13 Igen. Hirtelen megváltozott minden, nem kell hinnem... tudom már Kit követhetek..nem vagyok elválasztva Isten szeretetétől.

Kölönben addig nem is tudtam elhinni, csak hallottam Róla.

Viszont semmi rosszat nem tudtam gondolni Istenről.

A parancsolatokat normális értékrendnek tartottam ... gondoltam ezt megpróbálom betartani templombajárás nélkül is.


Ha szeretsz szeretni + utálod, ha hazudnak, akkor tuti Hozzá tartozol, csak még a hazugságfalaid elválasztanak Tőle.

Jézus személyes jelenlétében van olyan Isteni erő, ami ezeket letudja rombolni egy pillanat alatt.

Nekem sem kellett beszélni, akkor senkinek Róla.

Azóta is szeretek hallgatni olyan sztorikat, hogy milyen hazugságokból hozta ki Őket az Úr!

2023. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 IstenGyermeke1 ***** válasza:
75%

“Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.” (Mt 28,19-20)

“Tegyetek ti is tanúságot rólam, hiszen kezdettől fogva velem voltatok.” (Jn 15,27)

“De megkapjátok a Szentlélek rátok leszálló erejét, és tanúim lesztek Jeruzsálemben s egész Júdeában és Szamáriában, sőt egészen a föld végső határáig.” (ApCsel 1,8)


Szerintem az Úr elég egyértelműen kifejezte, hogy hirdessük az Ő Evangéliumát és Igazságát. Egyébként a sok tévhittel ellentétben “Isten a szeretet” (1Jn 4,8), és mi Krisztust követjük, aki a Háromságos Isten második személye, a kereszténység lényege is a szeretet

2023. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Ezt az apostoloknak mondta!
2023. okt. 8. 09:37
 18/37 IstenGyermeke1 ***** válasza:
75%

#17

Azt gondolod, hogy csak a püspököknek kéne evangelizálni? Csakhogy az Egyház hívei mind megkapták Krisztus egyetemes papságát, amibe beletartozik Jézus tanításainak terjesztése is.

Nekem teljesen mindegy, hogy egy ateista miről prédikál, nem állok le vele vitatkozni, úgy ahogy a Jehova tanúival sem, nincs közös vitaalap.

#1

Voltál már olyan településen, ahol a Katolikus Karizmatikus Megújulás egy közössége is része a helyi egyházkösségnek? Mert mi igenis evangelizálunk. A jehovások a saját hazugságaikat hirdetik, nem Krisztus evangéliumát.

2023. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Kell evangelizálni de nem a hitben csecsemők munkája ez.

A valaha volt legnagyobb evangélistát, Pál apostolt is leállitották az apostolok, és elküldték Tarzusba ha jól tudom 15 éves pihenő után hivta el személyesen Isten a munkára. Nem mondom, hogy ne szólj senkinek. Figyelni kell, hogy ki nyitott rá, ki nem stb. Csak egy tanács. Ugyanazt a jutalmat kapod ha beállsz más munkájába és támogatod valamivel.

2023. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
79%
Elég sok ateista prédikál így, itt is látom naponta leírva ezeket a mantrákat, amiket felsoroltál. Akkor logikád szerint (meg egyébként is) az ateisták is ugyanúgy térítenek.
2023. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!