Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért akarnak...

A keresztények miért akarnak folyamatosan téríteni? Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 21:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
61%

A keresztény számára a térítés olyan, mint amikor látjuk, hogy valaki át akar ugrani egy széles szakadékot nekirohanva annak. De mi távolabb állva a szakadéktól azt is látjuk, hogy hiszen kicsit arrébb van egy híd a szakadék felett.

Kiabálunk, hogy:

" Hé ne ugorj! Hiszen ott a híd!"

De a rohanó ateista ebből csak annyit ért meg:

" Igen, ugorj! nincsen ottan híd"


Bizony, bizony rohanás az ateista élete. A vége pedig egy ugrás a nagy semmibe. De mi azért csak haladjunk tovább a Krisztus nevével kikövezett úton, amely a híd felé vezet. Ott majd biztonságban átkelhetünk a túloldalra. Addig is kiabáljuk tovább:

"Erre van a híd."

2023. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%

"Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?"


Egy részét látod, hiszen napi szinten jönnek a vallás kategóriába pontosan ezekkel az ateisták.

Másrészt nem látod, mert a keresztények túlnyomó része nem reagál rájuk sehogy.

2023. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Látod, vagy nem látod?

Ez itt a kérdés.

2023. okt. 8. 14:15
 24/37 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy a keresztények egy része - esetenként erőszakosan is - térít, de ők nem bunkózzák, primitívezik és gyalázzák egyéb módon a nem-hívőket. Ellentétben az ateisták "valláskárosult" és egyéb sértegetéseivel.
2023. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben hiszünk abban, hogy az istentelent az Isten megigazítja 😅🙏
2023. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Isten veled Stephen Hawking! :)
2023. okt. 8. 15:03
 27/37 anonim ***** válasza:
62%

" Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?"


Egyébként valóban jellegzetes ateista támadások ezek. Mi keresztények támadásként éljük meg, amikor az ateisták ilyen mondatokat vágnak a fejünkhöz.

De Jézus elmondta, hogy ha valahol nem fogadnak be, akkor hagyjuk őket ott a f@szba. Jó, lehet nem pont ezekkel a szavakkal mondta, de a lényege ennyi. Csak ehhez is lelki erő kell, hogy ott hagyjuk az ilyen heleket a fenébe, ahol az ateisták a "tündérmese", "mesekönyv", "láthatatlan barát" és hasonlókkal támadnak. (Máté 10-ben olvasható)

Az én feladatom, hogy elmondjam, hogy mindez létezik. Hiszen hittem benne és meg is tapasztalhattam, hogy ennek az egésznek van egy valós alapja.

De olvashatja valaki ezerszer is a Bibliát, nem bisztos, hogy hinni fog Jézusban. A "hiszem ha látom" emberek azok, akik általában "néznek, de nem látnak". Lelki szemeik világát pedig csak akkor nyerhetnék vissza és akkor érthetik meg, ha olyanokká válnának, mint a gyermekek. Jézus erről is beszélt. Még a tanítványoknak is elmondta, akik azon vitatkoztak, hhogy ki közülük a nagyobb, hogy addig nem léphetnek be a mennyek országába, mint olyanná nem válnak, mint egy random gyermek, akit éppen odaállított közéjük. (Máté 18. fejezetében található)

Tehát igen, mesekönyv. De ezt a mesét Isten írta a próféták, szentek, vértanúk keze által.

És hogy Jézus nem létezett? Ugyan. A mumus sem létezik, a gyerekek mégis hisznek benne. És valóban Jézus nem létezett, hanem létezik. Ma is munkálkodik. Egy nem létező személy csak ezen az oldalon annyi irományt generál, amelyet nincs ember, aki ki tudna olvasni.

János apostol pedig ezt a jelenséget is leírja evangéliumának végén:

"Jézus még sok egyebet is tett. Ha azonban valaki mind le akarná írni – azt hiszem –, annyi könyvet kellene írnia, hogy nem tudná az egész világ sem befogadni." (János 21:25)

2023. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
90%

"A keresztények miért akarnak folyamatosan téríteni? Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?"


Nem értem a feltételes módot. Rengeteg ateistának vannak ilyen primitív megnyilvánulásai. És mivel te nem vedted a fáradtságot, hogy kiemeld, hogy nem minden keresztény hitbuzgó hittérítő, így sem veszem a fáradtságot, hogy ki emeljem, hogy nem minden ateista ilyen primitív.

2023. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

27-es!

2Pt. 1,16

Mert nem kitalált meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és megjelenését, hanem úgy, hogy szemtanúi voltunk isteni fenségének.

Ezzel a szövegeddel csalónak állítod be az írókat!

2023. okt. 8. 17:59
 30/37 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Mert ők szemtanúi voltak, nekik megadatott, ahogy Krisztus fogalmazott Máté 13-ban, hogy lássák Őt és hallják Őt. Annak a 12-nek és a belső körnek megadatott abban a korban, azon a helyen, hogy hihessenek a saját szemüknek és fülüknek.


De ott van Pál apostol. Aki ott élt azokban az időkben és még Saul néven üldözte a korai keresztényeket. Amig nem történt vele a csoda a Damaszkuszi úton, addig nem hitt Jézusban. Pedig nem is évezredekkel és nem is ezer kilométerekkel távolabb élt, hanem ott, azokban az időkben.


Péter levele pedig meg erősíti, hogy nem kitalált mesék ezek. Mert tisztában volt, hogy a címzettek közt vannak, akik mesének fogják titulálni az evangéliumot. Ezért erősít rá abban a sorban, hogy ők bizony tanúi voltak.


Én nem éltem abban a korban, nem beszélem azt a nyelvet, de bizony, azt én is tanúsíthatom, hogy Krisztus munkálkodik. De amig nem úgy álltam neki olvasni a Bibliát, mint kisgyermek, akinek mintha csak apa mesélne, addig nem tudtam hinni benne. De már hiszek, hiszen a saját életem legkeményebb pontjaiban szabadított meg engem a Jó Isten a szomorú végkifejlettől. Sőt, beteljesítette számomra néhány igéretét is.

Számomra az a leghihetetlenebb, hogy működik a benne rejlő tanítás a való életben is. Pedig logikával ellentétes, a működése, ám még is működik. Boldogok, akik rajtam kívül látják mindezt a saját életükben.

Azok pedig irigyek, akik nem hisznek és látják az Istennek köszönhető fejlődést mások életében, akik hisznek.


Kérdező! A Bibliának egyetlen szerzője van: Isten. De talán még ezernél is több ember keze által írta és mentette meg az idő vas fogától.

Sokan próbálkoztak a Biblia teljes elpusztításával, de ez lehetetlen feladat. Egy betű és egy vesszöcske sem veszett el a tanításból, hanem mindig csak teljesebbé vált, egészebbé.

2023. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!