Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtudja nekem valaki magyaráz...

Langercs kérdése:

Megtudja nekem valaki magyarázni, hogy miként lehet Szűz Mária az angyalok királynéja? (A tegnap hallottam a Mária Rádió műsorában. Isten áldása legyen munkájukon, szolgálatukon.) Az én bibliai ismereteim szerint, ez nem biblikus.

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 11:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
11%
2Kor 11:14 Nem is csoda, hiszen maga a Sátán is a világosság angyalának álcázza magát.
2023. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
69%

#21

és hol láttál te már világosság angyalát?

2023. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%
A Medjugorje-i jelenések is az.....
2023. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
75%
Gondolod, hogy az is a világosság angyalának műve lehet, amikor emberek értelmetlenül halandzsáznak?
2023. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolom, valószínűleg a nyelveken szólásra gondolsz természetesen az nem értelmetlen halandzsa a Bibliából kimutatható hogy valóságos és a gyakorlatban működik természetfeletti erővel bír és Isten ereje szabadul fel ez egy ajándék és a Szent Szellem közreműködésével történik.
2023. okt. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látszik meglepték ezt a kérdést a katolikusok ezek után el is várom hogy lepontozzanak mert ez igazolja hogy a jó ösvényen járok

nem gondolkoznak nem is csodálom Luther Mártont is kiátkozták mert észrevette az ellentmondásokat az Ige és amit a katolikus vallás tanít.

2023. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
75%

Lutherre vicces hivatkozni, mert ő nem átkozta Máriát, nem nevezte Jázábellnek, vagy világosság angyalának Krisztus édesanyját, hanem egy gyönyörű magnaficatot írt hozzá.


Hiszen a Szentírásban mondja Szűz Mária:

"Íme, mostantól fogva boldognak mond engem minden nemzedék"


A Márián gyűlölködő szektások ezt konkrétan hol és mikor hirdetik?


#25

Aha, természetfeletti fetrengések a vége. Az igaz, hogy természetfeletti, csak éppen Szentlélek helyett démonoktól látunk ilyet a Bibliában, amikor a megszállottat a földön rángatta.

2023. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látszik gondok vannak nálad a szövegértéssel....


Nem állítottam azt hogy Luther átkozta volna Máriát, azt állítottam hogy a katolikus egyház kiátkozta Luthert mivel reformmozgalmat indított ez onnan kezdődött, hogy észrevette az ellentmondást a Biblia és a katolikus tanítás között.



Ki nevezte Máriát Jézabelnek ?


Én ezt állítottam:

A Mária tisztelet mögött egy gonosz angyal van aki Máriának adja ki magát.



Ki nevezte Máriát világosság angyalának?

Az Ige világosan leírja hogy a sátán és a bukott angyalok képesek világosság angyalának kiadni magukat hogy megtévesszék a hívőket.



Ha valakit boldognak mondanak akkor az mióta az ég királynője és mióta közbenjáró ???


1Tim 2:5 Mivel egyetlen Isten van, közvetítő is egyetlen egy van Isten és emberek között: egy ember, a Messiás Jézus,



Az evangélium történeteiből olvasható hogy Mária szolgálónak nevezte magát és az általa elmondott énekben nagyon is alázatos szavak hagyták el a száját és sehol nincs a Bibliában arról szó hogy ő az ég királynője lenne.


Luk 1:46 Mária pedig ezt mondta: - Lelkem magasztalja az Urat,

Luk 1:47 és szellemem ujjong Istennek, az én Szabadítómnak,

Luk 1:48 mert meglátta szolgálólányának alázatosságát! És íme, mostantól fogva minden nemzedék boldognak mond engem,

Luk 1:49 mert nagy dolgokat cselekedett velem a Mindenható! Szent az Ő neve,

Luk 1:50 és irgalma az Őt félőkön van nemzedékről nemzedékre!

Luk 1:51 Karja erővel cselekedett: szétszórta azokat, akik szívük szándékában felfuvalkodtak;

Luk 1:52 hatalmasokat döntött le trónjukról, és alázatosakat emelt fel;

Luk 1:53 éhezőket lakatott jól bőségesen, és gazdagokat küldött el üres kézzel!

Luk 1:54 Gondjába vette gyermekét, Izraelt, mert megemlékezett irgalmáról,

Luk 1:55 amiként atyáinknak megmondta, Ábrahámnak és utódainak mindörökre.

2023. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

Ellenben az ég királynője kifelyezést a Biblia egy gonosz angyalra használja ez Jézabell szelleme.


A zsidók fogságban vitelének egyik oka a bálványimádás volt ha isten nem tűrte el ezt a választott népének a zsidóságnak akkor miért vezette volna be a Mária tiszteletet a katolikus egyházba?


Jer 7:17 Nem látod-e te: mit cselekesznek ők Júda városaiban és Jeruzsálem utcáin?

Jer 7:18 A fiak fát szedegetnek, az atyák gyújtják a tüzet, az asszonyok pedig dagasztanak, hogy az ég királynőjének béleseket készítsenek, és az idegen isteneknek italáldozatokkal áldoznak, hogy engem felingereljenek.

Jer 7:19 Avagy engem ingerelnek-e ők, azt mondja az Úr, és nem magukat-e, hogy gyalázat [borítsa] arcukat?



Jer 44:19 És hogyha mi az ég királynéjának füstölve áldozunk és neki italáldozatot viszünk: vajon a mi férjeink híre nélkül csinálunk-e neki béleseket, hogy őt tiszteljük, és neki itali áldozatot vigyünk? >>

2023. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%

"Nem állítottam azt hogy Luther átkozta volna Máriát"

Luther persze , hogy nem, sőt nagyon tisztelte! Ti viszonyultok úgy a Szűzanyához, mint valami véres rongyhoz. Szégyen...

2023. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!